Osvobozovací akci v Sýrii nepřežili dva chlapci, IS je zastřelil

Při osvobozování rukojmích Islámského státu (IS) v Sýrii radikálové zabili dvě děti. S odvoláním na otce jednoho z mrtvých chlapců o tom dnes informovala agentura AP. Syrské sdělovací prostředky ve čtvrtek oznámily, že armáda osvobodila z rukou IS 19 rukojmí, kteří padli do zajetí v jižní provincii Suvajdá v létě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Válka v Sýrii
doporučujeme

Mezi osvobozenými byly hlavně ženy a děti. Našaat abú Ammár dnes řekl, že do zajetí padla i jeho manželka, dva synové a dcera. Osmiletého syna a jeho o pět let staršího bratrance ale členové IS zastřelili. Abú Ammár řekl, že manželka je velmi zesláblá, protože IS rukojmí živil jenom tak, aby je udržel při životě.

Místní syrská televize dnes potvrdila, že do svých domovů se vrátilo jenom 17 z 19 osvobozených lidí. Dva chlapci se prý pokusili při osvobozovací akci uprchnout z kamionu, kde byla skupina držena, a členové IS je zastřelili.

V bojích v Suvajdě radikálové v červenci zabili přes 200 lidí a 30 osob vzali do zajetí. Šlo o jeden z největších masakrů syrské války. Jedna zajatá žena od té doby zemřela, další ženu a devatenáctiletého mladíka extremisté zabili.

Šest zajatců radikálové vyměnili v říjnu v rámci dohody s vládou. Podle agentury AP měl být podobně vyměněn i zbytek rukojmí, ale vyjednávání bylo neúspěšné. Armáda se proto rozhodla skupinu osvobodit.

Provincie Suvajdá je obydlena převážně drúzy, kteří jsou podobně jako alávité prezidenta Bašára Asada náboženskou sektou. Tvoří asi pět procent z celkem 23 milionů Syřanů a žijí i v sousedním Libanonu a v Izraeli.

Příslušníci IS byli v Iráku poraženi loni a v Sýrii působí jeho zbývající oddíly hlavně na severu a východě. Podle listu The Washington Post se nyní skupina zaměřuje na syrské menšiny a stává se pro ně hrozbou.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v íránských revolučních gardách: Chameneí nařídil vyměnit…

21.04.2019 19:32 Íránský nejvyšší duchovní vůdce, ajatolláh Alí Chameneí odvolal šéfa íránských revolučních gard…

Bahrajnský král vrátil občanství 551 lidem

21.04.2019 15:52 Bahrajnský král Hamad bin Ísá Chalífa nařídil vrátit občanství 551 lidem, kteří o občanství přišli…

V Jemenu nanovo vypukly těžké boje, za poslední dny 85 mrtvých

20.04.2019 21:45 Při tvrdých bojích mezi provládními silami a šíitskými povstalci v jemenské jižní provincii Dalí…

Do Ruska bylo transportováno přes 50 dětí islamistů, akci nařídil Putin

20.04.2019 18:18 Od loňského prosince bylo do Ruska ze Sýrie a Iráku přepraveno přes 50 dětí ruských občanů, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama