Osvobozovací akci v Sýrii nepřežili dva chlapci, IS je zastřelil

Při osvobozování rukojmích Islámského státu (IS) v Sýrii radikálové zabili dvě děti. S odvoláním na otce jednoho z mrtvých chlapců o tom dnes informovala agentura AP. Syrské sdělovací prostředky ve čtvrtek oznámily, že armáda osvobodila z rukou IS 19 rukojmí, kteří padli do zajetí v jižní provincii Suvajdá v létě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Válka v Sýrii

Mezi osvobozenými byly hlavně ženy a děti. Našaat abú Ammár dnes řekl, že do zajetí padla i jeho manželka, dva synové a dcera. Osmiletého syna a jeho o pět let staršího bratrance ale členové IS zastřelili. Abú Ammár řekl, že manželka je velmi zesláblá, protože IS rukojmí živil jenom tak, aby je udržel při životě.

Místní syrská televize dnes potvrdila, že do svých domovů se vrátilo jenom 17 z 19 osvobozených lidí. Dva chlapci se prý pokusili při osvobozovací akci uprchnout z kamionu, kde byla skupina držena, a členové IS je zastřelili.

V bojích v Suvajdě radikálové v červenci zabili přes 200 lidí a 30 osob vzali do zajetí. Šlo o jeden z největších masakrů syrské války. Jedna zajatá žena od té doby zemřela, další ženu a devatenáctiletého mladíka extremisté zabili.

Šest zajatců radikálové vyměnili v říjnu v rámci dohody s vládou. Podle agentury AP měl být podobně vyměněn i zbytek rukojmí, ale vyjednávání bylo neúspěšné. Armáda se proto rozhodla skupinu osvobodit.

Provincie Suvajdá je obydlena převážně drúzy, kteří jsou podobně jako alávité prezidenta Bašára Asada náboženskou sektou. Tvoří asi pět procent z celkem 23 milionů Syřanů a žijí i v sousedním Libanonu a v Izraeli.

Příslušníci IS byli v Iráku poraženi loni a v Sýrii působí jeho zbývající oddíly hlavně na severu a východě. Podle listu The Washington Post se nyní skupina zaměřuje na syrské menšiny a stává se pro ně hrozbou.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie chce běh s býky jako v Pamploně, bude i klání v recitaci…

24.01.2019 09:40 Saúdská Arábie ohlásila reformní plány pro svůj zábavní sektor. Kromě jiného chce pořádat po vzoru…

Americká vojska zůstanou v Sýrii navždy? Důstojník U.S. Army promluvil

24.01.2019 00:01 Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton a americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno…

Islamistický Idlíb na stole. Putin a Erdogan řešili situaci v Sýrii

23.01.2019 19:39 Koordinace kroků ke stabilizaci situace v syrském Idlibu ovládaném islámskými radikály byla dnes v…

Mladík dostal v Egyptě rok vězení, na skluzavce se dotkl ženy

23.01.2019 14:17 Izraelský Arab dostal v Egyptě rok vězení za to, že se na vodní skluzavce v letovisku Šarm aš-Šajch…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama