Západní koalice v Sýrii vybombardovala vesnici. Zahynulo 40 civilistů, z toho 17 dětí

Nejméně 40 lidí, z toho většina civilistů, zemřelo dnes ve východní Sýrii při leteckých útocích mezinárodní koalice vedené Spojenými státy. Informovala o tom Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) a syrská státní média. Útoky mířily proti poslední baště povstalců z takzvaného Islámského státu v provincii Dajr az-Zaur.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle SOHR se terčem náletů stala jedna vesnice u města Hadžín poblíž iráckých hranic. O život přišlo 17 dětí a 12 žen. Není jasné, zda mezi zabitými muži byli bojovníci Islámského státu. Ti prý brání civilistům, aby z oblasti odešli, a proto jich je mnoho mezi mrtvými.

Mluvčí koalice Sean Ryan nálety potvrdil, ale řekl, že "s nimi nejsou spojovány žádné oběti z řad civilistů" a zdůraznil, že koalice podniká opatření, aby nebyly ztráty na straně civilního obyvatelstva. "Byli jsme svědky toho, že IS v rozporu s válečným právem využívá náboženská místa a nemocnice jako velící centra a nevinné civilisty jako živé štíty," uvedl také.

Mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy a její arabsko-kurdští spojenci ofenzívu proti poslední baště IS v Sýrii zahájili začátkem září. Od té doby podle SOHR o život přišlo více jak 190 civilistů, včetně 65 dětí. Jde většinou o Iráčany a pravděpodobně jsou mezi nimi členové rodin bojovníků IS.

"Nikdy jsme si nemysleli nebo netvrdili, že boj (proti IS v jejich posledním útočišti) bude snadný. Jde o jedny z nejzatrvzelejších bojovníků, kteří měli dostatek času na přípravu obranných pozic," řekl AP zástupce velitele koalice Christopher Ghika.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Ruska bylo transportováno přes 50 dětí islamistů, akci nařídil Putin

20.04.2019 18:18 Od loňského prosince bylo do Ruska ze Sýrie a Iráku přepraveno přes 50 dětí ruských občanů, kteří…

Islámský stát útočí v centrální Sýrii, za dva dny zabil 50 vojáků

20.04.2019 16:31 Aktualizováno Členové teroristické skupiny Islámský stát (IS) v minulých dvou dnech zabili v bojích v Sýrii téměř…

Bude Sísí další africký diktátor? Egypťané hlasují v referendu o změnách…

20.04.2019 13:10 Egypťané dnes začali odevzdávat hlasy v referendu o ústavních změnách. Jedna z nich dává…

Erdogan utahuje šrouby médiím, agentura Anadolu přešla pod prezidentský…

20.04.2019 11:10 Turecká státní tisková agentura Anadolu přešla pod kontrolu ředitelství prezidentského úřadu pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama