Izrael ocenil rezoluci OSN proti Hamásu, velvyslanec děkuje Česku

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes poděkoval všem zemím, které ve čtvrtek hlasovaly ve Valném shromáždění OSN pro rezoluci odsuzující palestinské radikální hnutí Hamás. Rezoluce neprošla, protože ji nepodpořila potřebná dvoutřetinová většina. Mezi 87 zeměmi, jež text schválily, bylo i Česko.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Daniel Meron

Izraelský velvyslanec v Praze Daniel Meron na twitteru České republice poděkoval za to, že spolu s ostatními státy Evropské unie Hamás odsoudila a postavila se na stranu Izraele.

Netanjahu dnes v prohlášení ocenil, že text, navržený Spojenými státy, získal tak velkou podporu. Proti rezoluci bylo podle agentur 57 zemí a 33 států se zdrželo.

"Je to poprvé, co proti Hamásu hlasovala většina, gratuluji každé z 87 zemí, jež zaujaly rozhodnou pozici proti Hamásu. Je to velké vítězství pro USA a pro Izrael," napsal Netanjahu. Poděkoval administrativě amerického prezidenta Donalda Trumpa a končící velvyslankyni USA při OSN Nikki Haleyové.

Hamás, který od roku 2007 vedl proti Izraeli tři války, výsledek hlasování označil za "facku" do tváře Trumpově administrativě a za "potvrzení své legitimnosti". Mnoho zemí řadí Hamás k teroristickým organizacím.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Násilí na Západním břehu se opět vyhrotilo. Palestinec zastřelil vojáky.…

13.12.2018 19:02 Aktualizováno Palestinský útočník dnes na okupovaném Západním břehu Jordánu zastřelil dva izraelské vojáky a…

Konec jemenské války? Znesvářené strany se dohodly na příměří v Hudajdá

13.12.2018 17:36 Znepřátelené strany v Jemenu se dohodly na příměří v klíčovém jemenském přístavu Hudajdá,…

Z irácké věznice uprchlo 21 vězňů, hlavně členů Islámského státu

13.12.2018 12:14 Z věznice v severním Iráku uprchlo 21 vězňů, většinou radikálů z organizace Islámský stát (IS), 15…

U Ankary vykolejil vysokorychlostní vlak. Devět mrtvých, mnoho zraněných

13.12.2018 09:12 Aktualizováno Nejméně devět mrtvých a 47 zraněných si dnes vyžádala nehoda vysokorychlostního vlaku v turecké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama