Facebook zablokoval profil Netanjahuova syna, šířil nenávist vůči muslimům

Společnost Facebook na své stejnojmenné sociální síti dočasně zablokovala profil syna izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, a to kvůli příspěvkům namířeným proti Palestincům a muslimům. Podle zpravodajského webu BBC to sdělil sám Netanjahu mladší. Facebook uvedl, že muž porušil pravidla platformy tím, že sdílel projevy nenávisti.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Facebook
doporučujeme

Sedmadvacetiletý Jair Netanjahu na svém twitterovém účtu označil rozhodnutí Facebooku zablokovat jeho profil za neuvěřitelné. Připojil také kopii facebookového příspěvku, který síť nedávno smazala.

Facebook minulý týden smazal příspěvek, v němž Netanjahuův syn vyzval k pomstě za smrt dvou izraelských vojáků, které zabil Palestinec. Netanjahu mladší v něm varoval, že v zemi nikdy nezavládne klid "s těmi příšerami v podobě lidí, kteří si od roku 1964 říkají 'Palestinci'". V roce 1964 byla založena Organizace pro osvobození Palestiny.

Odstraněn byl také příspěvek, v němž Netanjahu uvedl, že by chtěl, aby "všichni muslimové opustili Izrael".

Mluvčí Facebooku uvedl, že Netanjahu sdílel na svém profilu několik příspěvků s projevy nenávisti, čímž porušil pravidla. Proto je síť odstranila. "Jair Netanjahu se následně rozhodl zveřejnit snímek odstraněného příspěvku a vyzval lidi, aby ho sdíleli, což je to samé, jako kdyby psal nenávistné příspěvky stále dokola," dodala společnost.

Jair Netanjahu v minulosti vyvolal vlnu nevole, například když zveřejnil obrázek, jímž se posmíval kritikům svého otce, mimo jiné finančníkovi a filantropovi Georgi Sorosovi. Mezinárodní židovská nevládní organizace Liga proti hanobení (ADL) příspěvek tehdy označila za antisemitský. Kritiku na sociálních sítích sklidil i za to, že odmítá ve veřejném parku uklízet trus po svém psovi.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Utečou hordy džihádistů? V Sýrii je bez dozoru 12 věznic se zajatci z řad…

21.10.2019 15:39 Aktualizováno V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl dnes ruský…

EU a NATO na straně teroristů? Erdogan běsní, znovu pohrozil úderem v Sýrii

21.10.2019 14:51 Západ se přidal na stranu teroristů, když podporuje syrské Kurdy a kritizuje Turecko za ofenzívu v…

Vojáci USA přejeli ze Sýrie do Iráku. Rozzlobení lidé po nich házeli…

21.10.2019 14:11 Aktualizováno Američtí vojáci, kteří se už několik dní stahují ze svých postů v severní Sýrii, překročili syrsko…

V Libanonu vypukly bouřlivé demonstrace, část ministrů rezignovala

20.10.2019 19:48 Aktualizováno Strana libanonských křesťanů kvůli několikadenním protivládním protestům odvolala své čtyři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama