Facebook zablokoval profil Netanjahuova syna, šířil nenávist vůči muslimům

Společnost Facebook na své stejnojmenné sociální síti dočasně zablokovala profil syna izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, a to kvůli příspěvkům namířeným proti Palestincům a muslimům. Podle zpravodajského webu BBC to sdělil sám Netanjahu mladší. Facebook uvedl, že muž porušil pravidla platformy tím, že sdílel projevy nenávisti.

Facebook
doporučujeme

Sedmadvacetiletý Jair Netanjahu na svém twitterovém účtu označil rozhodnutí Facebooku zablokovat jeho profil za neuvěřitelné. Připojil také kopii facebookového příspěvku, který síť nedávno smazala.

Facebook minulý týden smazal příspěvek, v němž Netanjahuův syn vyzval k pomstě za smrt dvou izraelských vojáků, které zabil Palestinec. Netanjahu mladší v něm varoval, že v zemi nikdy nezavládne klid "s těmi příšerami v podobě lidí, kteří si od roku 1964 říkají 'Palestinci'". V roce 1964 byla založena Organizace pro osvobození Palestiny.

Odstraněn byl také příspěvek, v němž Netanjahu uvedl, že by chtěl, aby "všichni muslimové opustili Izrael".

Mluvčí Facebooku uvedl, že Netanjahu sdílel na svém profilu několik příspěvků s projevy nenávisti, čímž porušil pravidla. Proto je síť odstranila. "Jair Netanjahu se následně rozhodl zveřejnit snímek odstraněného příspěvku a vyzval lidi, aby ho sdíleli, což je to samé, jako kdyby psal nenávistné příspěvky stále dokola," dodala společnost.

Jair Netanjahu v minulosti vyvolal vlnu nevole, například když zveřejnil obrázek, jímž se posmíval kritikům svého otce, mimo jiné finančníkovi a filantropovi Georgi Sorosovi. Mezinárodní židovská nevládní organizace Liga proti hanobení (ADL) příspěvek tehdy označila za antisemitský. Kritiku na sociálních sítích sklidil i za to, že odmítá ve veřejném parku uklízet trus po svém psovi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinský prezident Abbás vyzval k novému mírovému procesu

25.09.2020 18:41 Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás dnes v projevu v rámci všeobecné rozpravy na 75.…

Izrael zpřísnil protikoronavirová opatření, Netanjahu čelí kritice

25.09.2020 17:25 V Izreli dnes hodinu po poledni místního času začala platit přísná uzávěra omezující pohyb občanů…

Turecko vydalo zatykač na 83 prokurdských aktivistů, kvůli protestům v…

25.09.2020 17:16 Aktualizováno Turecké úřady vydaly zatykač na více než 80 prokurdských aktivistů, kteří se před šesti lety…

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama