Facebook zablokoval profil Netanjahuova syna, šířil nenávist vůči muslimům

Společnost Facebook na své stejnojmenné sociální síti dočasně zablokovala profil syna izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, a to kvůli příspěvkům namířeným proti Palestincům a muslimům. Podle zpravodajského webu BBC to sdělil sám Netanjahu mladší. Facebook uvedl, že muž porušil pravidla platformy tím, že sdílel projevy nenávisti.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Facebook
doporučujeme

Sedmadvacetiletý Jair Netanjahu na svém twitterovém účtu označil rozhodnutí Facebooku zablokovat jeho profil za neuvěřitelné. Připojil také kopii facebookového příspěvku, který síť nedávno smazala.

Facebook minulý týden smazal příspěvek, v němž Netanjahuův syn vyzval k pomstě za smrt dvou izraelských vojáků, které zabil Palestinec. Netanjahu mladší v něm varoval, že v zemi nikdy nezavládne klid "s těmi příšerami v podobě lidí, kteří si od roku 1964 říkají 'Palestinci'". V roce 1964 byla založena Organizace pro osvobození Palestiny.

Odstraněn byl také příspěvek, v němž Netanjahu uvedl, že by chtěl, aby "všichni muslimové opustili Izrael".

Mluvčí Facebooku uvedl, že Netanjahu sdílel na svém profilu několik příspěvků s projevy nenávisti, čímž porušil pravidla. Proto je síť odstranila. "Jair Netanjahu se následně rozhodl zveřejnit snímek odstraněného příspěvku a vyzval lidi, aby ho sdíleli, což je to samé, jako kdyby psal nenávistné příspěvky stále dokola," dodala společnost.

Jair Netanjahu v minulosti vyvolal vlnu nevole, například když zveřejnil obrázek, jímž se posmíval kritikům svého otce, mimo jiné finančníkovi a filantropovi Georgi Sorosovi. Mezinárodní židovská nevládní organizace Liga proti hanobení (ADL) příspěvek tehdy označila za antisemitský. Kritiku na sociálních sítích sklidil i za to, že odmítá ve veřejném parku uklízet trus po svém psovi.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odveta za raketový útok: Izrael poslal k Pásmu Gazy pěchotu, zmobilizuje…

25.03.2019 11:19 Aktualizováno Izraelská armáda posílá na hranici palestinského Pásma Gazy dvě brigády pěchoty a počítá s…

Raketa zasáhla obytný dům u Tel Avivu, zraněno bylo sedm lidí + VIDEO

25.03.2019 08:32 Raketa vypálená podle izraelských úřadů zřejmě z palestinského Pásma Gazy zasáhla dnes časně ráno…

Spor o přesun ambasády do Jeruzaléma? Rumunský prezident odmítl slova…

25.03.2019 08:19 Rumunský prezident Klaus Iohannis odmítl nedělní prohlášení premiérky své země Vioriky Dancilaové,…

Trump chce svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami, EU i Moskva jsou…

25.03.2019 08:07 Americký prezident Donald Trump má dnes podepsat dekret, v němž uzná svrchovanost Izraele nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama