Egyptská armáda udeřila na Sinaji, při dvou útocích zabito 16 džihádistů

Egyptské bezpečnostní síly zabily ve městě Aríš na severu Sinajského poloostrova při dvou útocích 16 radikálů. Mezi oběma stranami se odehrály i přestřelky, informoval dnes server Ahram Online. Vládní síly už rok na Sinaji provádějí rozsáhlou ofenzivu.

Přidejte svůj názor

Islámský stát
doporučujeme

Egyptská policie objevila dvě "teroristické buňky, které plánovaly teroristické operace proti životně důležitým budovám a zařízením a proti důležitým osobám ve městě Aríš," potvrdilo v dnešním prohlášení ministerstvo vnitra, aniž upřesnilo, kdy přesně se operace odehrála.

Bezpečnostní síly se dostaly na místa dvou odhalených buněk, kde odpověděly na těžkou střelbu. Deset podezřelých bylo zabito v opuštěném domě a šest dalších v jiném teprve rozestavěném domě, uvedlo ministerstvo.

Od svržení prezidenta Muhammada Mursího z nyní zakázaného Muslimského bratrstva armádou v polovině roku 2013 byly při útocích extremistických skupin zabity stovky vojáků a policistů. V pondělí sebevražedný atentátník v Káhiře zabil tři policisty a sám sebe, když ho policie přišla zadržet.

Při jedné z akcí radikálů bylo 16. února na Sinaji zabito nebo zraněno 15 vojáků, zatímco následně bylo "eliminováno" sedm džihádistů. V lednu egyptské ozbrojené síly při jedné operaci u Aríše zabily 14 islamistických ozbrojenců a zajistily přitom tunu výbušnin.

Před rokem egyptské síly zahájily operaci Sinaj 2018 v reakci na atentát v mešitě na severu poloostrova. Zabito tehdy bylo více než 300 lidí. Od té doby bylo podle armády zabito více než 30 vojáků a přes 550 islamistů.

Egyptská armáda bojuje v severní oblasti Sinajského poloostrova s muslimskými povstalci a s ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát (IS) už několik let. Region je mimo dosah novinářů, diplomatů i pozorovatelů, takže informace, které odtamtud přicházejí, není možné nezávisle ověřit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Kdo bude izraelským premiérem? Situace po volbách je stále zamotanější

19.09.2019 16:53 Aktualizováno Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes po úterních předčasných parlamentních volbách vyzval…

Volby v Izraeli rozhodnou vojáci? Nervozita roste, Netanjahu zatím ztrácí

19.09.2019 10:13 Po sečtení téměř 95 procent hlasů odevzdaných v úterních izraelských předčasných volbách…

Vypukne nová válka? Pompeo poslal drsný vzkaz Íránu

19.09.2019 07:11 Spojené státy stojí při Saúdské Arábií a podporují její právo na sebeobranu. Ve středu to na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama