Babiš si v Izraeli vyzkoušel autonomně řízené auto, "supertechnologie" ho uchvátila

Premiér Andrej Babiš dnes v Izraeli navštívil vývojové centrum společnosti Mobileye a vyzkoušel si jízdu ve voze s autonomním řízením. Mobileye, který bývá označován za jeden z nejúspěšnějších izraelských startupů, vyrábí systémy pokročilé asistence řidičům a má v plánu do roku 2021 jít na trh s autonomně řízenými auty ve spolupráci s německou společností BMW.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO
doporučujeme

"Izrael je absolutní lídr v technologiích, my jsme dnes navštívili firmu Mobileye, je to neuvěřitelný příběh startupu, který začal v roce 1999 a nedávno ho odkoupila společnost Intel za 15 miliard dolarů. Měl jsem i možnost se svézt v tom autě, seděl tam i řidič, ale neřídil," řekl premiér v Českém domě českým novinářům.

Americký výrobce čipů Intel koupil firmu Mobileye v roce 2017 a zaplatil za ni 15,3 miliardy dolarů. Šlo o největší převzetí izraelského podniku v oblasti špičkových technologií. Do roku 2023 jsou v Izraeli v plánu rovněž autonomně řízené vozy taxi.

Babiš poznamenal, že každoročně při dopravních nehodách ve světě umírá více než milion lidí a systémy společnosti Mobileye mohou tento počet výrazně snížit. " Určitě máme zájem spolupracovat s touto firmou," doplnil premiér a označil systémy Mobileye za "super technologii".

Systém asistence řidičům je vybaven jedinou kamerou a čipem EyeQ. Zařízení umí řidiče pípáním upozornit na nebezpečí na silnici, ať už jde například o chodce či nedodržování předpisů ze strany řidiče. Systém lze do aut nainstalovat i dodatečně pod čelní sklo.

Prototyp auta s autonomním řízením je už vybaven více kamerami a senzory, produkt stále ještě musí projít dalším vývojem a testováním. Cílem firmy je však autonomně řízená vozidla dostat na trh už v roce 2021.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko a Ankara odsuzují uznání vlády Izraele na Golanech, bojí s nepokojů

25.03.2019 21:30 Uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami ze strany Spojených států dnes odsoudily…

Erdogan připustil přeměnu chrámu Hagia Sofia na mešitu

25.03.2019 19:58 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že slavný istanbulský chrám Boží moudrosti (Hagia…

Izrael v odvetě bombarduje Hamás v Pásmu Gazy

25.03.2019 17:47 Izraelská armáda dnes oznámila, že začala provádět údery na cíle radikálního palestinského hnutí…

Írán devastují záplavy nebývalých rozměrů. Počet mrtvých roste

25.03.2019 17:15 Při záplavách, které postihly jižní Írán, zahynulo nejméně 17 lidí a více než 70 osob utrpělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama