Britce hrozí v Emirátech vězení, novou ženu svého exmanžela nazvala koněm

Pětapadesátileté Britce Laleh Shahraveshové hrozí ve Spojených arabských emirátech dva roky vězení za pomluvu druhé manželky svého bývalého muže na facebooku. Informovala o tom dnes britská média, podle nichž ministerstvo zahraničí britskou občanku podporuje.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Spojené arabské emiráty
doporučujeme

Shahraveshová byla zadržena v březnu na letišti v Dubaji, kam přiletěla na pohřeb svého bývalého muže. Byla za něj provdaná 18 let a mají spolu 14letou dceru. Britka pobývala v emirátech za celé manželství osm měsíců a po jejím odjezdu i s dcerou manžel zůstal v SAE.

Po rozvodu se znovu oženil. Shahraveshová na facebooku objevila fotografii manželů a napsala k tomu: "Doufám, že půjdeš pod zem, idiote. Nechal jsi mne kvůli tomuhle koni." Exmanžel zemřel v Dubaji na infarkt 3. března, na komentář Shahraveshové úřady upozornila její nástupkyně.

Podle kybernetického zákona platného v SAE může být osoba za pomlouvačné výroky na sociálních sítích uvězněna. Britce hrozí dvouletý trest a pokuta 50.000 liber (1,5 milionu Kč), i když reakci na facebooku napsala v Británii.

Britka s dcerou přicestovala do SAE 10. března, dcera se po matčině zatčení vrátila do Británie sama. Po složení kauce je Britka na svobodě, ale úřady jí odebraly pas. Žije nyní v hotelu.

Radha Stirlingová z organizace Detained in Dubai, která případ sleduje, řekla, že si lidé nejsou vědomi přísnosti kybernetických zákonů SAE a že ministerstvo zahraničí o tom turisty nedostatečně informuje. Ministerstvo vydalo prohlášení, v němž ujistilo, že Shahraveshovou a její rodinu podporuje a je v kontaktu s úřady v SAE.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mláďata chalífátu. Svět řeší, co s dětmi Islámského státu

14.12.2019 10:51 Generální tajemník OSN pro lidská práva se ve svém komentáři, který vyšel v deníku The New York…

Bomba u silnice zabila v Afghánistánu deset civilistů

13.12.2019 19:57 Životy dalších deseti civilistů, včetně čtyř žen a jednoho dítěte, si dnes v Afghánistánu vyžádala…

Křesťané z Pásma Gazy mají smůlu. Izrael je o Vánocích nepustí do Betléma

13.12.2019 08:33 Izrael letos nepustí Palestince z Pásma Gazy o vánočních svátcích k oslavám do Betléma a Jeruzaléma…

Útočník v Bagdádu zastřelil šest lidí. Dav ho zlynčoval a pověsil na…

12.12.2019 17:19 Útočník dnes v Iráku zastřelil šest lidí, včetně čtyř demonstrantů. Několik protestujících ho v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama