Irák zakazuje agresivní PC hru. Podněcuje k násilí

Irácký parlament dnes odhlasoval zákaz počítačové bojové hry, v níž je cílem hráče skončit jako jediný přeživší. Podle iráckých poslanců se dá hra chápat jako podněcování k násilí. Jak upozornila agentura AFP, Irák má za sebou válečné konflikty, v nichž často udávaly pravidla různé milice a skupiny včetně teroristické organizace Islámský stát (IS).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto.
doporučujeme

Hra PUBG (PlayerUnknown's Battlegrounds) je v Iráku velmi oblíbená a Iráčané ji hrají hlavně na mobilních telefonech. V tisku se však objevily zprávy, že někteří hráči skončili v dluzích nebo rozvodem.

Proti této zábavě se vyslovil duchovní Muktada Sadr, který v minulosti vedl milice, jež bojovaly proti Američanům. Parlament dnes odhlasoval její zákaz.

Na sociálních sítích se začaly šířit ironické reakce. "Největším nebezpečím v Iráku nejsou videohry, ale korupčníci, kteří nám vládnou," napsal jeden uživatel. Na seznamu nejzkorumpovanějších zemí je Irák na 12. místě.

Iráčtí poslanci se dnes shodli, že hra má "negativní dopad na zdraví, výchovu a bezpečnost irácké společnosti" a ovlivňuje zejména mládež, která tvoří 60 procent obyvatel této země. Parlament pověřil telekomunikační úřad, aby zablokoval přístup k této hře z Iráku.

Hra byla na celém světě stažena 360milionkrát. Zakázal ji také například Nepál, v indickém Gudžarátu bylo za hraní této hry zatčeno několik desítek lidí.

V Iráku se střídaly válečné konflikty od 80. let. Ochránci lidských práv poukazují na to, že mezi lidmi je mnoho zbraní a že velké množství mladých lidí vstupuje do různých ozbrojených skupin. Míra nezaměstnanosti je mezi mládeží ve srovnání se zbytkem populace dvojnásobná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude v Izraeli Trumptown? Netanjahu chce po prezidentovi USA pojmenovat…

23.04.2019 18:43 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce pojmenovat nové městečko na Golanských výšinách po…

Íránský parlament označil armádu USA za teroristickou

23.04.2019 17:05 Íránský parlament dnes schválil zákon, který označuje armádu Spojených států za teroristickou.…

Kati měli plné ruce práce. V Saúdské Arábii popravili 37 teroristů

23.04.2019 15:55 Saúdská Arábie dnes popravila 37 lidí obviněných v souvislosti s terorismem. Podle agentury AFP to…

Arabky chtějí méně dětí. Podporují je to v tom i arabští mužové

23.04.2019 15:34 V evropském prostoru jsou muslimky a obecně ženy z Blízkého východu vnímány jako jakési „továrny na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama