Irák zakazuje agresivní PC hru. Podněcuje k násilí

Irácký parlament dnes odhlasoval zákaz počítačové bojové hry, v níž je cílem hráče skončit jako jediný přeživší. Podle iráckých poslanců se dá hra chápat jako podněcování k násilí. Jak upozornila agentura AFP, Irák má za sebou válečné konflikty, v nichž často udávaly pravidla různé milice a skupiny včetně teroristické organizace Islámský stát (IS).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto.
doporučujeme

Hra PUBG (PlayerUnknown's Battlegrounds) je v Iráku velmi oblíbená a Iráčané ji hrají hlavně na mobilních telefonech. V tisku se však objevily zprávy, že někteří hráči skončili v dluzích nebo rozvodem.

Proti této zábavě se vyslovil duchovní Muktada Sadr, který v minulosti vedl milice, jež bojovaly proti Američanům. Parlament dnes odhlasoval její zákaz.

Na sociálních sítích se začaly šířit ironické reakce. "Největším nebezpečím v Iráku nejsou videohry, ale korupčníci, kteří nám vládnou," napsal jeden uživatel. Na seznamu nejzkorumpovanějších zemí je Irák na 12. místě.

Iráčtí poslanci se dnes shodli, že hra má "negativní dopad na zdraví, výchovu a bezpečnost irácké společnosti" a ovlivňuje zejména mládež, která tvoří 60 procent obyvatel této země. Parlament pověřil telekomunikační úřad, aby zablokoval přístup k této hře z Iráku.

Hra byla na celém světě stažena 360milionkrát. Zakázal ji také například Nepál, v indickém Gudžarátu bylo za hraní této hry zatčeno několik desítek lidí.

V Iráku se střídaly válečné konflikty od 80. let. Ochránci lidských práv poukazují na to, že mezi lidmi je mnoho zbraní a že velké množství mladých lidí vstupuje do různých ozbrojených skupin. Míra nezaměstnanosti je mezi mládeží ve srovnání se zbytkem populace dvojnásobná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rijád obdržel klíčové informace od USA. Může Írán za útok?

16.09.2019 18:07 Spojené státy předaly Saúdské Arábii informaci svých tajných služeb o tom, že za sobotním útokem na…

Kdo může za útok, který vyvolal ropnou krizi? Rijád má o roli Íránu jasno

16.09.2019 17:18 Při sobotním útoku na saúdskoarabská ropná zařízení byly použity íránské zbraně. Podle mluvčího…

Irák je z obliga. Na saúdská ropná zařízení neútočil, potvrdily USA

16.09.2019 15:23 Spojené státy mají informace, které potvrzují prohlášení Bagdádu, že nestojí za sobotními útoky na…

Kdo útočil na největší ropné pole světa? Satelit odhalil podezřelou věc

16.09.2019 13:39 Vysoce postavený činitel z americké vlády v rozhovoru s televizí CNN uvedl, že satelitní snímky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama