Írán slaví den armády. Na přehlídce ukázal nejnovější zbraně, Ruhání napadl USA a sionismus

Íránské ozbrojené složky nepředstavují hrozbu pro země v regionu, jsou namířené proti okupantům, prohlásil dnes íránský prezident Hasan Rúhání. Za problém označil "sionistický režim a americký imperialismus". V Íránu se dnes slaví národní den armády. Při té příležitosti se v Teheránu konala vojenská přehlídka, na které bylo veřejnosti představeno nejnovější armádní vybavení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasan Rúhání, íránský prezident
doporučujeme

Během slavnostní ceremonie, vysílané živě státní televizí, pochodovali íránští vojáci podél pódia, na kterém stáli Rúhání a vysocí vojenští představitelé, popsala agentura Reuters.

Írán na přehlídce poprvé představil doma vyrobené stíhačky a ukázal i rakety, ponorky, obrněná vozidla, radary a rovněž i ruský systém protivzdušné obrany S-300.

zdroj: YouTube

"Chtěl bych vzkázat regionálním zemím, že ozbrojené složky Islámské republiky Írán nejsou namířené proti vám a proti vašim národním zájmům. Jsou proti okupantům...Kořenem našich problémů je sionistický režim a americký imperialismus," prohlásil íránský prezident.

Íránská armáda je podle něj mnohem silnější než v minulosti. "Usilujeme o bezpečnost a stabilitu v regionu, svrchovanost zemí a ukončení teroristických aktivit v oblasti," dodal Hasan Rúhání.

Írán má dvě armády: tu základní, která působí jako národní obranná síla, a poté ještě elitní národní gardy vytvořené po revoluci v roce 1979 s cílem chránit zemi proti vnitřním i vnějším protivníkům. Spojené státy nedávno zařadily gardy na seznam teroristických organizací.

Írán na rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa reagoval tím, že označil všechny americké armádní jednotky za teroristické a vládu USA za podporovatele terorismu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tahle země je jen pro muslimy. Křesťané mizí z Blízkého východu, nejsou…

26.05.2019 08:11 Války na Blízkém východě a vzrůst sektářského násilí a islamistických teroristických skupin učinily…

Začne Evropa přijímat rodiny IS? Spojené státy k tomu daly podnět

26.05.2019 07:01 K teroristické skupině Islámský stát (IS) v Sýrii a Iráku se přidalo mnoho občanů z cizích zemích.…

Při útoku v Afghánistánu zahynulo šest civilistů

25.05.2019 18:26 Nejméně šest civilistů, včetně dvou dětí a jedné ženy, zabily omylem afghánské bezpečnostní síly…

Írán vyhrožuje USA: Pošleme vaše lodě ke dnu

25.05.2019 09:37 Írán dnes pohrozil útokem na americkou armádu raketami a tajnými zbraněmi. USA posilují své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama