V Sýrii propustili Itala, který byl tři roky v zajetí

Italský občan Alessandro Sandrini, zajatý téměř před třemi roky v Sýrii, se ocitl na svobodě. S odvoláním na dnešní sdělení kanceláře italského premiéra to uvedla agentura Reuters. Sandrini byl propuštěn na závěr rozsáhlých aktivit na cizím území, stálo v prohlášení s tím, že do operace byl zapojen krizový výbor italského ministerstva zahraničí, zpravodajské služby a policie.

Přidejte svůj názor

Sýrie, ilustrační foto
doporučujeme

Dvaatřicetiletý Sandrini odjel v říjnu 2016 na dovolenou do Turecka, ale krátce nato zmizel. O rok později zavolal rodině a řekl jí, že byl unesen na ulici v Adaně na jihu Turecka. Únosci pak zveřejnili dvě videa - to poslední loni v červenci. Sandrini měl oranžovou vězeňskou kombinézu a za ním stáli dva muži s puškami.

"Tvrdí, že už mě mají dost a že mě zabijí, pokud vše nebude rychle vyřešeno," řekl na videozáznamu Sandrini a požádal italské úřady, aby s únosci vyjednaly jeho propuštění. Sandriniho otec v rozhovoru s italskými médii uvedl, že jeho syn je stále v Sýrii, ale že je už v rukou italských úřadů.

Sandrini je druhý italský zajatec v Sýrii, který se tento měsíc dostal na svobodu. Prvním byl podnikatel Sergio Zanotti, který byl unesen v dubnu 2016.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Popravy a mučení dětí. Expert bije na poplach

19.06.2019 00:01 Ostudný přístup Saúdské Arábie k lidským právům se zhoršuje každým dnem, varuje Adam Coogle v…

Jak by vypadala válka Íránu s USA? Amerika nemá výhru jistou

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Napětí mezi mezi USA a Íránem se stále stupňuje. USA oznámily, že do oblasti pošlou dalších 1 000…

OSN vyzvala Rusko a Turecko ke zklidnění bojů v Sýrii. Bojí se eskalace

18.06.2019 19:35 Generální tajemník OSN António Guterres dnes vyzval Rusko a Turecko, aby bez odkladu pracovaly na…

Íránské revoluční gardy varují: Naše rakety trefí i letadlovou loď

18.06.2019 19:24 Íránské rakety jsou schopny s vysokou přesností zasáhnout na moři letadlové lodě. Ve vysílání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama