Při útoku Tálibánu v Pákistánu zemřelo devět lidí

Sebevražedná atentátnice se dnes odpálila před nemocnicí v severopákistánském městě Dera Ismaíl Chán, kam byli převezeni policisté zranění po útoku ozbrojenců. Při obou útocích, k nimž se přihlásila pákistánská odnož hnutí Tálibán, zemřelo devět osob a 30 dalších bylo zraněno. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Taliban, Afghánistán
doporučujeme

Místní policejní důstojník Sálim Riáz Chán uvedl, že ozbrojenci na motocyklech zahájili palbu na policisty v rezidenční čtvrti a dva příslušníky zabili. Při následném bombovém útoku na nemocnici zemřeli další čtyři policisté a tři civilisté, kteří sem přišli navštívit své příbuzné. Dodal, že zranění utrpělo osm policistů a že mnoho zraněných je v kritickém stavu.

Forenzní expert Inaját Ulláh uvedl, že útok provedla sebevražedná atentátnice, která se odpálila sedmikilovou náloží plnou hřebíků a ložiskových kuliček.

Výbuch podle pracovníka nemocnice poškodil operační sál, který musel být uzavřen. Zranění byli převezeni do vojenské nemocnice.

K útoku se přihlásil pákistánský Tálibán, jenž však nepotvrdil, že atentátník byla žena. Radikální islamistické hnutí má v posledních dvou desetiletích v Pákistánu na svědomí nespočet útoků, téměř všechny nicméně podnikli muži.

Pákistánská armáda v posledních letech provedla řadu vojenských operací proti Tálibánu a dalším ozbrojeným skupinám v oblasti podél hranice s Afghánistánem. Násilí se snížilo, ozbrojenci o sobě ale příležitostně dávají vědět při útocích, které míří zejména na vojáky a náboženské menšiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turci zadrželi stovky migrantů, chtěli doplout na Lesbos

18.08.2019 16:22 Turecká pobřežní stráž zadržela 330 migrantů, kteří se pokusili doplout na řecký ostrov Lesbos.…

Masivní útok Islámského státu. Na svatbě zabil 63 lidí, 182 zranil

18.08.2019 13:17 Aktualizováno Sobotní útok sebevražedného atentátníka na svatbě v Kábulu si vyžádal 63 mrtvých a 182 zraněných.…

Izraelští vojáci zabili v Pásmu Gazy tři Palestince

18.08.2019 09:21 Izraelští vojáci zastřelili na severu Pásma Gazy tři Palestince. Informovala o tom dnes agentura…

Na svatbě v Kábulu vybuchla bomba, desítky mrtvých a zraněných

17.08.2019 22:26 Desítky mrtvých a zraněných si vyžádala exploze, která dnes brutálně přerušila svatební obřad v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama