USA minulý týden sestřelily dva íránské drony, naznačil generál

Posádka lodi amerického námořnictva v Perském zálivu minulý čtvrtek nesestřelila jeden, ale zřejmě dva bezpilotní íránské stroje. V rozhovoru se stanicí CBS to při své návštěvě v Sýrii řekl velitel amerických sil na Blízkém východě a v severní Africe Kenneth McKenzie. Sestřelení prvního dronu minulý týden oznámil prezident Donald Trump, ale Írán to popřel s tím, že o žádný dron nepřišel a že si Američané sestřelili asi stroj vlastní.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Byla to jako vždy takticky složitá situace. Myslíme si, že byly s úspěchem zaměřeny dva drony. Jsme si jisti, že jeden jsme zničili, a je možné, že jsme sestřelili i ten druhý," řekl generál McKenzie, který tento týden navštívil na severovýchodě Sýrie členy arabsko-kurdské koalice, která pomohla porazit Islámský stát.

zdroj: YouTube

Trump minulý týden popření sestřelu dronu nepřijal, avšak Pentagon neposkytl žádnou fotografickou dokumentaci o incidentu.

V Perském zálivu přibývá v minulých týdnech bezpečnostních incidentů, útoků na tankery i na bezpilotní stroje. Íránské revoluční gardy sestřelily americký dron 20. června, podle Íránu byl nad územím Íránu, podle USA v mezinárodním vzdušném prostoru.

Krize souvisí s loňským vypovězením mezinárodní dohody o íránském jaderném programu ze strany USA, které potom obnovily protiíránské sankce.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turci zadrželi stovky migrantů, chtěli doplout na Lesbos

18.08.2019 16:22 Turecká pobřežní stráž zadržela 330 migrantů, kteří se pokusili doplout na řecký ostrov Lesbos.…

Masivní útok Islámského státu. Na svatbě zabil 63 lidí, 182 zranil

18.08.2019 13:17 Aktualizováno Sobotní útok sebevražedného atentátníka na svatbě v Kábulu si vyžádal 63 mrtvých a 182 zraněných.…

Izraelští vojáci zabili v Pásmu Gazy tři Palestince

18.08.2019 09:21 Izraelští vojáci zastřelili na severu Pásma Gazy tři Palestince. Informovala o tom dnes agentura…

Na svatbě v Kábulu vybuchla bomba, desítky mrtvých a zraněných

17.08.2019 22:26 Desítky mrtvých a zraněných si vyžádala exploze, která dnes brutálně přerušila svatební obřad v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama