Muslimové se chystají na pouť do Mekky, dorazí i třetina iráckých poslanců

Na letošní muslimskou pouť do Mekky se chystá skoro třetina iráckého parlamentu. S odvoláním na zdroj ze saúdskoarabského velvyslanectví v Bagdádu o tom informoval irácký server Rudaw. Pouť do Mekky, kterou má zdravý muslim vykonat aspoň jednou za život, začne příští týden.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Mekka je město s cca 2 miliony obyvateli v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz. Je rodištěm Mohameda, proroka islámu, a je nejsvětějším městem islámu. Každým rokem putuje na pouť během hadždže (islámský měsíc dhú'l-hidždža) do Mekky tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán.
doporučujeme

Server iráckých Kurdů Rudaw napsal, že více než 100 ze 329 členů iráckého parlamentu míří do Mekky a že nikdo z nich není Kurd.

Zástupce předsedy parlamentu řekl, že velký počet zákonodárců odjíždějících na muslimskou pouť hadždž se dá vysvětlit tím, že se její termín shoduje s parlamentními prázdninami. Ty začínají dnes a potrvají měsíc. Někteří z poslanců budou na pouti podruhé i potřetí.

zdroj: YouTube

Saúdská Arábie musí kvůli velkému zájmu účast na pouti omezovat a každé zemi vydává kvóty počtu lidí, kteří mohou přijet. Poutě se účastní většinou kolem dvou milionů lidí. Nejpočetnější jsou skupiny poutníků z asijských zemí, Irák může poslat 50.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Zoufalství USA? Nové sankce míří na obyčejné lidi, hromuje íránský ministr…

21.09.2019 10:28 Íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf dnes nové americké sankce proti íránské centrální bance…

Egypťané se bouří proti prezidentovi, policie dav rozháněla slzným plynem

21.09.2019 08:16 Egyptské bezpečnostní síly rozháněly v pátek večer slzným plynem demonstranty, kteří se sešli na…

Spojené státy jsou odsouzeny k porážce? Politolog upozornil na závažný…

21.09.2019 00:01 NÁZOR - "Nepřítel se dostal ke slovu." Tato slova, která s oblibou užívají američtí vojenští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama