Palestinec vzal útokem plot mezi Izraelem a Pásmem Gazy, vojáci ho zastřelili

Izraelští vojáci dnes spustili střelbu na ozbrojeného Palestince na hranici s Pásmem Gazy a muže zabili. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace armády a palestinského lékaře.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Palestina, pásmo Gazy
doporučujeme

"Vojáci IDF (Izraelských obranných sil) zahlédli ozbrojeného teroristu, který se blížil k bezpečnostnímu plotu na severu Pásma Gazy. Terorista zahájil palbu na vojáky," uvedla v prohlášení armáda. Vojáci palbu opětovali a izraelský tank vystřelil na pozice Hamásu, palestinské radikální skupiny, která vládne Gaze.

Palestinský lékař agentuře Reuters řekl, že 26letý muž byl zastřelen. Podle armády na izraelské straně nebyl nikdo zraněn. Palestinské ministerstvo zdravotnictví zastřeleného muže identifikovalo jako Marvána Násira. Zatím není jasné, zda byl členem nějaké ozbrojené skupiny, k útoku se nikdo nepřihlásil. Na sociálních sítích se nicméně objevily snímky zabitého muže, na kterých je vidět, že měl zelený šátek, který bývá spojován se členy Brigád mučedníka Izuddína Kásama, což je ozbrojené křídlo Hamásu.

Nejnovější incident se odehrál jen 24 hodin poté, co vojáci na hranici mezi Pásmem Gazy a židovským státem zastřelili čtyři Palestince, kteří chtěli proniknout na území Izraele. Palestinci byli ozbrojeni útočnými puškami, odpalovačem protitankových střel a ručními granáty.

Armáda zatím oficiálně neoznámila, kdo stál za sobotním útokem, podle jejího mluvčího Ronena Manelise je ale "za všechno, co se v Pásmu děje, zodpovědný Hamás".

Izrael stáhl své vojáky a osadníky z Pásma Gazy v roce 2005, avšak stále udržuje území pod blokádou s odvoláním na obavy o bezpečnost. Napětí na hranici mezi palestinským Pásmem Gazy a Izraelem se zvýšilo, když americký prezident Donald Trump v prosinci 2017 oznámil, že uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Loni v květnu tam Spojené státy přestěhovaly z Tel Avivu svou ambasádu. Na jaře 2018 propukly v Gaze u hranice s Izraelem protesty, které trvají dodnes a při nichž podle serveru Al-Džazíra zemřelo skoro 300 Palestinců. Většinu z nich zastřelili izraelští vojáci. Zabito bylo i sedm Izraelců.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelští vojáci zabili v Pásmu Gazy tři Palestince

18.08.2019 09:21 Izraelští vojáci zastřelili na severu Pásma Gazy tři Palestince. Informovala o tom dnes agentura…

Počet mrtvých roste. Atentát na svatbě zabil 63 lidí, 182 zranil

18.08.2019 09:09 Sobotní útok sebevražedného atentátníka na svatbě v Kábulu si vyžádal 63 mrtvých a 182 zraněných.…

Na svatbě v Kábulu vybuchla bomba, desítky mrtvých a zraněných

17.08.2019 22:26 Desítky mrtvých a zraněných si vyžádala exploze, která dnes brutálně přerušila svatební obřad v…

Silné deště vytopily Istanbul, nejméně jeden mrtvý

17.08.2019 19:36 Silné deště dnes způsobily záplavy v Istanbulu, zatopeny jsou ulice a sklepy.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama