Exstarosta Teheránu unikne popravě? Rodina zavražděné ženy už nechce "smrt za smrt"

Bývalý teheránský starosta a také někdejší člen íránské vlády Mohammad Alí Nadžafí zřejmě unikne trestu smrti, který nad ním vynesl soud za vraždu manželky. Její bratr dnes na instagramu uvedl, že se rodina oběti rozhodla Nadžafímu odpustit.

Přidejte svůj názor

Trest smrti
doporučujeme

Nadžafí byl k trestu smrti odsouzen v červenci. Zadržen byl v květnu, když se sám přihlásil policii a vraždu své druhé ženy ohlásil. Na svou obhajobu uvedl, že ho manželka několikrát ohrožovala nožem a že se často hádali. Její tělo se našlo v koupelně Nažadfího bytu.

Jak napsala agentura AFP, v Íránu mohou příbuzní oběti uplatnit právo na odplatu a žádat smrt za smrt, což také rodina Mítry Ostádové původně udělala. Dnes ale Ostádové bratr Masúd naznačil, že se nakonec příbuzní rozhodli jinak. Agentura IRNA informovala, že právník rodiny to potvrdil.

"Bůh miluje ty, kdo konají dobro. S otcem, matkou a Mahjárem (synem Mítry) jsme se dohodli, že panu Mohammadovi Alímu Nadžafímu odpustíme. Jsme šťastní, že jsme se dohodli, aniž bylo nutné prolít krev tohoto váženého člověka," napsal Masúd Ostád. Rodina prý doufá, že se Nadžafí bude snažit "své hříchy smýt".

Nadžafí je stále za mřížemi. Kromě doživotí za vraždu dostal také dva roky vězení za nelegální držení zbraně. Zatím není jasné, zda bude rozsudek o trestu smrti změněn na trest vězení.

Případ vyvolal v Íránu velkou pozornost například tím, že Ostádová byla Nadžafíovou druhou manželkou, přičemž s tou první se nerozvedl. Islám sice povoluje polygamii, ale v Íránu není tato praxe populární. Nadžafí je univerzitní profesor a je označován za výborného matematika. V minulosti působil jako ekonomický poradce prezidenta Hasana Rúháního. Teheránskou radnici vedl od srpna 2017 do dubna 2018. Postu starosty se vzdal kvůli neshodám s konzervativci, kteří ho kritizovali za účast na dívčím tanečním představení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán děsí a napíná svět. Testoval novou raketu, detaily utajuje

24.08.2019 17:44 Írán otestoval novou raketu. Podle agentury Reuters to dnes bez dalších podrobností oznámil…

"Jdete správným směrem". Írán ocenil Macronův návrh na řešení krize kolem…

23.08.2019 18:34 Návrhy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jak najít východisko z krize kolem íránské…

Izrael je zděšen. Teroristé udeřili na nečekaném místě, bomba zabila dívku…

23.08.2019 16:14 Sedmnáctiletá izraelská dívka dnes zemřela a její otec a bratr byli vážně zraněni při výbuchu bomby…

Asadova armáda dobyla další část provincie Hamá, do sevření se dostali i…

23.08.2019 15:39 Aktualizováno Syrská armáda dobyla z rukou povstalců další území na severozápadě země, které je poslední větší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama