Turci zadrželi stovky migrantů, chtěli doplout na Lesbos

Turecká pobřežní stráž zadržela 330 migrantů, kteří se pokusili doplout na řecký ostrov Lesbos. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dnešní vyjádření místních úřadů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Pobřežní stráž v západní provincii Çanakkale podnikla od sobotního večera sedm operací. Zadržení migranti pochází z Afghánistánu, Íránu a Iráku. Počet utečenců, kteří se pokouší dostat na Lesbos, podle ní v poslední době stoupl. Od 10. srpna pobřežní hlídka při pokusu doplout na řecký ostrov zadržela 699 osob.

Zatímco loni bylo hlavní vstupní branou migrantů přes Středomoří do Evropy Španělsko, letos se jí opět stalo Řecko. Do země se letos od ledna podle UNHCR dostalo celkem 26.770 migrantů, z toho asi 20.000 přes moře, zbytek dorazil z Turecka přes pozemní hranici.

Velkou migrační vlnu zažila Evropa v roce 2015, kdy do EU dorazilo přes milion běženců, z toho na 860.000 přes Řecko. Příliv běženců touto trasou pomohla výrazně omezit dohoda EU s Tureckem. Ankara totiž zpřísnila hraniční kontroly výměnou za finanční pomoc z Bruselu, příslib bezvízového styku pro Turky a obnovení jednání o vstupu Turecka do EU. Podle dohody by měli být všichni migranti, kteří přijdou z Turecka do EU nelegálně, vráceni zpět.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Blízký východ zamíří moderní ruské zbraně? Politolog mluví o seismické…

18.09.2019 00:01 NÁZOR - Série zřejmě izraelských náletů na s Íránem spojené cíle v Sýrii, Libanonu a Iráku v…

Padne Netanjahu? První odhady výsledků naznačují, že volby budou těsné

17.09.2019 22:11 Aktualizováno Předčasné parlamentní volby v Izraeli dnes přinesly podle prvních odhadů velmi těsné výsledky.…

USA vědí, odkud vzlétly drony útočící v Arábii, tvrdí televize

17.09.2019 21:29 Spojené státy našly přesné místo v Íránu, odkud odstartovaly drony s raketami proti saúdskoarabským…

Volebním mítinkem afghánského prezidenta otřásl výbuch, zemřelo nejméně 48…

17.09.2019 21:17 Aktualizováno Nejméně 48 lidí dnes zahynulo a osm desítek utrpělo zranění při dvou sebevražedných útocích v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama