Syrští rebelové zajali 20 vyslanců OSN

Golanské výšiny - Syrští opoziční bojovníci zajali 20 vyslanců OSN. Rukojmí byli zadrženi v oblasti Golanských výšin na izraelsko-syrském pomezí. Mezinárodní společenství žádá okamžité propuštění svých pracovníků. Informuje server rt.com.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na zveřejněném videu vystupuje mladý bojovník hlásící se ke skupině "Mučedníci od Jarmúku" oznámil, že vyslanci OSN nebudou propuštěni, dokud se vojska syrského prezidenta Bašára Assada nestáhnou z vesnice Džamláh. Pokud Assadova vojska neodejdou do 24 hodin, bude prý se zadrženými zacházeno jako s vězni. Skupina podle obvinění povstalců údajně pomáhala vládním jednotkám stahovat se od zmíněné vesnice.

Podle dostupných informací zastavilo konvoj OSN asi třicet rebelů. Jde jen o další důkaz, že syrská opozice je silně fragmentovaná a její nezanedbatelnou část tvoří i extremisté. Podle organizace Human Rights Watch je pravděpodobné, že vyslance zadržela stejná skupina, která nedávno zveřejnila záběry brutální popravy zajatých Assadových vojáků.

Incident přichází jen den poté, co Liga arabských států poprvé nabídla syrské opozici přímou vojenskou pomoc. Doposud tvrdila, že je ochotná povstalcům poskytnout pouze humanitární a diplomatickou podporu. Zintenzivnění nevojenské pomoci protiassadovským bojovníkům oznámila i Velká Británie. Před podobnými kroky naopak varuje Rusko. Podle oficiálního stanoviska Moskvy v takové případě hrozí nebezpečí, že se v Sýrii k moci dostanou za extremistické skupiny.

Témata: OSN | Sýrie
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael naočkoval nadpoloviční většinu obyvatel, zrušil roušky

15.06.2021 10:18 Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé…

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama