Asadova zařízení k výrobě chemických zbraní byla zlikvidována

Damašek - Syrská přiznaná zařízení pro výrobu chemických zbraní byla kompletně zničena. Oznámila to Organizace pro zákaz chemických zbraní, která v zemi pracuje na likvidaci Asadových arzenálů zbraní hromadného ničení. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Syrský režim se tak prozatím drží dohodnutého plánu. Ten předpokládal likvidaci všech zařízení pro míchání bojových látek a jejich následné plnění do munice nejpozději k 1. listopadu.

Nyní je na řadě zničení více než tisíce tun nervových a zpuchýřujících plynů, které syrská armáda skladuje na desítkách různých míst.

Syrská vláda přistoupila na likvidaci svých chemických zbraní v září, aby se vyhnula americké vojenské intervenci. USA a další západní mocnosti Asadův režim podezírají, že 21. srpna nasadil u Damašku nervový plyn sarin proti civilistům. Na 1400 jich zahynulo.

Asad vinu odmítá. Spolu s Ruskem tvrdí, že za útokem stáli povstalci, proti kterým vede více než dva a půl roku krvavou občanskou válku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo spáchal útoky na Saúdskou Arábii? Johnson ukázal na viníka, Macron je…

23.09.2019 15:49 Aktualizováno Británie je přesvědčena, že za útoky na saúdskoarabská ropná zařízení v polovině září je zodpovědný…

Izraelský prezident Rivlin dokončil povolební konzultace, patová situace…

23.09.2019 15:23 Izraelský prezident Reuven Rivlin dnes dokončil konzultace se zástupci politických stran, které se…

USA na prahu války? Odpovězme na dvě zásadní otázky, zní z Washingtonu

23.09.2019 12:00 NÁZOR - Na útok na saúdskoarabská ropná zařízení z minulého víkendu, z něhož americká i saúdská…

Ruské zbraně nemají šanci? Analytik popsal, co se děje na Blízkém východě

23.09.2019 00:44 Aktualizováno NÁZOR - Americké letouny F-35 jsou na zcela jiné úrovni, než je ta, s níž si dokáže poradit ruská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama