Izraelská vojska napadla Sýrii. Izrael se k útoku odmítá vyjádřit

Latakia - Izraelská vojenská letadla zaútočila tento týden na syrskou vojenskou základnu poblíž přístavního města Latakia. Zprávu přinesla v pátek CNN s odvoláním na administrativu prezidenta Obamy.

Pozemní síly izraelské armády.
doporučujeme

Útok na sklad zbraní syrské armády a následné devastující exploze zaznamenaly i média v oblasti blízkého východu. Izrael však tento čin doposud nevysvětlil a napomáhá mu i aktuální situace, kdy část médií tvrdí, že se nálet odehrál v úterý, jiní pro změnu uveřejnili, že bomby byly shozeny ve čtvrtek.

Na adresu útoku se okrajově vyjádřil pouze mluvčí izraelských vojenských jednotek, který prohlásil, že nebude reagovat na zprávy ze zahraničních zdrojů. Využívá tedy všeobecného zmatení, které po celém světě nastalo.

Ze strany Izraele se nejedná o první útok na vojenské objekty Sýrie. Například v lednu podnikly izraelské stíhačky bombový útok na syrský konvoj, při kterém zemřel i vysoce postavený činitel Spojených států.

Izraelská vláda ani armádní složky se však k žádnému z těchto útoků nevyjádřily a pouze podotkly, že nebudou v Sýrii tolerovat žádné převozy zbraní, které by Izrael mohly bezprostředně ohrozit.

Sýrie však žádný transport zbraní nepotvrdila a boje, které v zemi probíhají, se odehrávají čistě na jejich půdě. Ve čtvrtek převzala syrská armáda kontrolu nad městem al Safira, ve kterém rebelové pracovali na výrobě chemických zbraní. Země se rovněž snaží důsledně dodržovat dohody o zničení armádních chemických zbraní, na které dohlíží i inspektoři OSN.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael naočkoval nadpoloviční většinu obyvatel, zrušil roušky

15.06.2021 10:18 Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé…

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama