Američané musejí co nejdříve odejít ze Sýrie, požaduje Ruhání

Američtí vojáci jsou v Sýrii nelegálně a měli by okamžitě odejít. Na videokonferenci o Sýrii to dnes podle tiskových agentur řekl íránský prezident Hasan Rúhání. Spolu s ním se jednání zúčastnili také prezidenti Ruska Vladimir Putin a Turecka Recep Tayyip Erdogan.

Hasan Rúhání, íránský prezident
doporučujeme

Spojené státy mají na severovýchodě Sýrie několik set vojáků, kteří pomáhají především oddílům syrských Kurdů, jež pomohly v Sýrii porazit teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Rúhání také prohlásil, že syrskou krizi nelze řešit vojensky, ale politicky. Írán ale podle něj bude pokračovat v boji proti teroristickým skupinám, jako je Islámský stát nebo Al-Káida, a jejich spojencům. "Stále podporujeme vnitřní syrský dialog. Trvám na tom, aby se pokračovalo v boji proti terorismu, dokud nebude v Sýrii a v celém regionu zcela poražen," řekl Rúhání.

Írán a Rusko patří k hlavním spojencům Damašku, zatímco Turecko podporuje některé z povstaleckých skupin. Pro dialog v Sýrii se vyslovil také Putin, který ale zároveň tvrdil, že teroristé jsou stále v syrském Idlibu a na dalších místech.

Syrská válka trvá od roku 2011 a Rusko vstupem do bojů v roce 2015 pomohlo syrskému režimu vybojovat zpět velkou část syrského území. Dnešní summit se koná po bruselském setkání dárcovských zemí, které se v úterý dohodly na příspěvku 7,7 miliardy dolarů (183 miliard Kč) na pomoc syrským uprchlíkům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Libanonská vláda podala po výbuchu v Bejrútu demisi

10.08.2020 20:49 Aktualizováno Libanonský premiér Hasan Dijáb dnes oznámil, že jeho vláda podala demisi. Stalo se tak po ničivém…

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

V Bejrútu pokračují masivní demonstrace. Hořelo u parlamentu, lidé žádají…

09.08.2020 20:31 Aktualizováno Libanonská policie dnes použila slzný plyn proti demonstrantům v Bejrútu, kteří házeli kameny u…

Naděje, že se v Bejrútu podaří najít přeživší, uvadá. Stále se pohřešuje…

09.08.2020 17:39 Naděje, že se v troskách budov podaří najít další lidi, kteří přežili úterní explozi v Bejrútu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama