Asad: Sýrie rozšíří dohody s Ruskem, aby se vyrovnala se sankcemi

Sýrie chce rozšířit své ekonomické a obchodní dohody s Ruskem, což by zemi mělo pomoci vyrovnat se s dopadem západních sankcí. Po dnešním jednání s ruskou delegací to podle agentury Reuters oznámil syrský prezident Bašár Asad. Ve skupině ruských politiků je vicepremiér Jurij Borisov a ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Bašár Asad
doporučujeme

Podle Reuters chce Rusko, které je spojencem Damašku v bojích občanské války, nyní pomoci syrské vládě zlepšit stav syrské ekonomiky, na niž nově dopadly přísnější americké sankce. Asad si také přeje, aby dříve dohodnuté ruské investice do klíčových odvětví ekonomiky byly úspěšné.

Později má Lavrov uspořádat tiskovou konferenci se svým syrským protějškem Valídem Mualimem.

Asadův velvyslanec v Moskvě Rijád Haddád návštěvu ruské delegace označil za "mimořádně důležitou" vzhledem k obsahu jednání. Kromě ekonomických záležitostí je podle něj na programu také téma změny syrské ústavy.

Jeden ze západních diplomatů citovaných Reuters řekl, že "Rusko je vzhledem k tomu, že pomohlo Asadovi obrátit vývoj bojů, v nejlepší pozici na to, aby vyvinulo na Asada tlak".

Stav syrské ekonomiky se rychle horší, mnoho obyvatel žije v bídě a místní měna se propadla o 80 procent, upozorňuje Reuters.

Rusko už kritizovalo sankce, které zavedly v červnu USA. Podle Washingtonu je jejich cílem omezit příjem Asadovy vlády a přitlačit ho k návratu k jednáním o ukončení konfliktu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Izraelská vláda schválila zostření karantény. Jsme na okraji propasti,…

24.09.2020 12:21 Aktualizováno Izraelská vláda dnes po mnohahodinovém jednání schválila zostření podmínek celostátní karantény,…

Raab: Londýn chce vyřešit dluh vůči Íránu ze 70. let

23.09.2020 10:10 Británie s Íránem stále vyjednává o zaplacení dluhu za nedodanou zbrojní zakázku ze 70. let. Řekl…

Saúdská Arábie rozvolňuje pravidla pro poutě do Mekky

23.09.2020 07:51 Obyvatelům Saúdské Arábie bude od 4. října opět umožněno vykonávat umru, muslimskou malou pouť do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama