Při útoku na íránský konzulát v Iráku zemřeli tři lidé

Několik desítek demonstrantů v iráckém šíitském městě Karbalá v neděli zaútočilo na íránský konzulát, kde dav nahradil íránskou vlajku iráckou. Podle nejmenovaných iráckých policejních zdrojů agentury AP při incidentu zemřeli tři demonstranti a dalších 26 lidí, včetně sedmi policistů bylo zraněno.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Irák
doporučujeme

Protestující přelezli betonovou bariéru, která konzulát chrání. Bezpečnostní jednotky během incidentu ve snaze dav rozehnat použily střelné zbraně. Demonstranti se podle bezpečnostních zdrojů pokoušeli konzulát podpálit a házeli zápalné lahve.

Irákem od října zmítají protivládní demonstrace, při kterých zahynulo na 250 lidí. Důvodem nespokojenosti jsou korupce a ekonomické problémy. Násilí se v minulých dnech nevyhnulo ani Karbale, která je pro šíity jedním z nejposvátnějších měst. Na konci října v tomto městě jižně od Bagdádu zahynuly dvě desítky protestujících.

Většina nepokojů se odehrává na jihu země, kde se soustředí i produkce ropy. Irák je sice na ropu velmi bohatou zemí, ale Iráčané se potýkají s vysokou mírou nezaměstnanosti a velmi špatnými veřejnými službami. I když se po invazi amerických jednotek změnil politický systém a pravidelně se konají volby, občané vnímají politiky jako pevně zakotvenou elitu, připomíná agentura AP.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud EU nařídil povinné označování zboží z židovských osad, Izrael skřípe…

12.11.2019 16:13 Aktualizováno Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že na potravinách pocházejících z území okupovaných…

Izrael pod palbou raket z Pásma Gazy. Odveta bude tvrdá, avizuje armáda

12.11.2019 13:36 Aktualizováno Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket, proti kterým zasáhla…

Arab pobodal na jevišti divadla tři herce. Útok zachytila kamera

12.11.2019 11:57 Muž ozbrojený nožem v pondělí večer zaútočil na jevišti divadla v Rijádu a zranil tři účinkující.…

Islamisté chystali masakr. Jordánsko zmařilo útok na diplomaty Izraele a…

12.11.2019 10:23 Jordánské tajné služby nedávno zmařily útok na izraelské a americké diplomaty a na americké vojáky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama