Děsivá smrt mladé muslimky. Vražda ze cti? Obviněni budou tři její příbuzní

Ze smrti mladé palestinské ženy budou obviněni tři její příbuzní, oznámil dnes podle agentury AP palestinský nejvyšší státní zástupce Akram Chatíb. Podle mnoha Palestinců se jednalo o vraždu, která měla očistit rodinnou čest, státní zástupce to ale jako motiv vyloučil.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Korán
doporučujeme

Jednadvacetiletá Isráa Ghrajbová, pocházející z vesnice nedaleko Betléma, byla v srpnu hospitalizována s četnými zraněními, na jejich následky později zemřela. Přátelé a ochránci lidských práv měli podezření, že mladou ženu zranili mužští příbuzní, protože na sociálních sítích zveřejnila snímek, na němž je v doprovodu muže, jehož si chtěla vzít.

Rodina její zranění vysvětlila tím, že ženu "posedli démoni" a že skočila z balkonu.

Nejvyšší státní zástupce dnes uvedl, že z činu budou obviněni tři příbuzní mladé dívky. Vyloučil nicméně, že by motivem byla vražda ze cti.

V konzervativní muslimské společnosti mužští příbuzní "očišťují" rodinnou čest vraždami žen, které se neřídí přísnými pravidly soužití. Podobné vraždy jsou na palestinských územích neobvyklé, případ vyvolal vlnu pobouření na internetu i v arabských médiích. K výzvě na potrestání viníků smrti Ghrajbové se připojili aktivisté na celém světě.

Ženu v domě v Betlémě podle arabských médií zbil bratr Íháb, který žije v Kanadě. Podle Íhába video zneuctilo celou rodinu, protože na něm jeho sestra byla s mužem, který ještě nebyl jejím manželem. Některé zprávy uvádějí, že příkaz k bití vydal ženin otec. Isráa se v zápasu s bratrem pokusila uniknout, spadla přitom z balkonu v druhém patře a těžce si poranila páteř.

Z nemocnice ale ještě komunikovala a na instagramu napsala, že ji čeká operace páteře a že nebude schopna dva měsíce pracovat. "Jsem silná a chci žít. Kdybych takovou vůli neměla, zemřela bych už včera," napsala.

V nemocnici prý ale byla napadena znovu a nedovolala se pomoci. Zemřela 22. srpna. Jeden z uživatelů twitteru napsal, že všichni, kdo ji slyšeli a nepomohli jí, jsou vrazi. Rodina odmítá podíl na útoku a tvrdí, že příčinou úmrtí byl infarkt.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Turecka dorazila druhá část ruského protiraketového systému

15.09.2019 15:59 Turecké ministerstvo obrany dnes oznámilo, že druhá část dodávky ruského systému protiraketové…

Tálibán zrušil zákaz působení pracovníků Červeného kříže v Afghánistánu

15.09.2019 12:58 Islamistické hnutí Tálibán dnes zrušilo svůj zákaz působení Mezinárodního výboru Červeného kříže …

Izrael čekají letos předčasné parlamentní volby

15.09.2019 12:02 Izrael čekají v úterý letos již druhé předčasné parlamentní volby. Podobně jako při těch…

Útoky ochromily Saúdskou Arábii, těžba ropy klesla o polovinu

15.09.2019 07:53 Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama