Děsivá smrt mladé muslimky. Vražda ze cti? Obviněni budou tři její příbuzní

Ze smrti mladé palestinské ženy budou obviněni tři její příbuzní, oznámil dnes podle agentury AP palestinský nejvyšší státní zástupce Akram Chatíb. Podle mnoha Palestinců se jednalo o vraždu, která měla očistit rodinnou čest, státní zástupce to ale jako motiv vyloučil.

Korán
doporučujeme

Jednadvacetiletá Isráa Ghrajbová, pocházející z vesnice nedaleko Betléma, byla v srpnu hospitalizována s četnými zraněními, na jejich následky později zemřela. Přátelé a ochránci lidských práv měli podezření, že mladou ženu zranili mužští příbuzní, protože na sociálních sítích zveřejnila snímek, na němž je v doprovodu muže, jehož si chtěla vzít.

Rodina její zranění vysvětlila tím, že ženu "posedli démoni" a že skočila z balkonu.

Nejvyšší státní zástupce dnes uvedl, že z činu budou obviněni tři příbuzní mladé dívky. Vyloučil nicméně, že by motivem byla vražda ze cti.

V konzervativní muslimské společnosti mužští příbuzní "očišťují" rodinnou čest vraždami žen, které se neřídí přísnými pravidly soužití. Podobné vraždy jsou na palestinských územích neobvyklé, případ vyvolal vlnu pobouření na internetu i v arabských médiích. K výzvě na potrestání viníků smrti Ghrajbové se připojili aktivisté na celém světě.

Ženu v domě v Betlémě podle arabských médií zbil bratr Íháb, který žije v Kanadě. Podle Íhába video zneuctilo celou rodinu, protože na něm jeho sestra byla s mužem, který ještě nebyl jejím manželem. Některé zprávy uvádějí, že příkaz k bití vydal ženin otec. Isráa se v zápasu s bratrem pokusila uniknout, spadla přitom z balkonu v druhém patře a těžce si poranila páteř.

Z nemocnice ale ještě komunikovala a na instagramu napsala, že ji čeká operace páteře a že nebude schopna dva měsíce pracovat. "Jsem silná a chci žít. Kdybych takovou vůli neměla, zemřela bych už včera," napsala.

V nemocnici prý ale byla napadena znovu a nedovolala se pomoci. Zemřela 22. srpna. Jeden z uživatelů twitteru napsal, že všichni, kdo ji slyšeli a nepomohli jí, jsou vrazi. Rodina odmítá podíl na útoku a tvrdí, že příčinou úmrtí byl infarkt.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

V Bejrútu pokračují masivní demonstrace. Hořelo u parlamentu, lidé žádají…

09.08.2020 20:31 Aktualizováno Libanonská policie dnes použila slzný plyn proti demonstrantům v Bejrútu, kteří házeli kameny u…

Naděje, že se v Bejrútu podaří najít přeživší, uvadá. Stále se pohřešuje…

09.08.2020 17:39 Naděje, že se v troskách budov podaří najít další lidi, kteří přežili úterní explozi v Bejrútu,…

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama