Diplomat u oběda s francouzským ministrem zjistil, že má covid-19

Vysoce postavený představitel libanonské diplomacie se dozvěděl, že je pozitivní na koronavirus při čtvrtečním obědě s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yvesem Le Drianem, který byl v Bejrútu na návštěvě.

Jean-Yves Le Drian (vpravo)
doporučujeme

"Obdržel jsem telefonát z nemocnice, v němž mi řekli, že test byl pozitivní. Přirozeně jsem tak z oběda odešel a informoval přítomné," sdělil podle Reuters šéf kanceláře libanonského ministra zahraničí Hádí Hášim místnímu kanálu OTV.

Le Drian se ve čtvrtek setkal s libanonskými politiky v rámci snahy o to, aby země zmítaná ekonomickou krizí zavedla reformy. Jeho mluvčí vyjádření Hášima nekomentoval.

Hášim ve videorozhovoru s OTV uvedl, že podstoupil PCR test na koronavirus před plánovanou návštěvou Dánska. Nyní je však v domácí izolaci a v pondělí bude opět testován. "Výsledek byl neočekávaný, nejdůležitější ale je to, že virová nálož je nízká," řekl s tím, že není nakažlivý.

Testy po Hášimově diagnóze podstoupili i libanonský ministr zahraničí Násíf Hittí a další zaměstnanec úřadu. U nich se ale koronavirus podle zdrojů z ministerstva zdravotnictví neprokázal.

Libanon podle dnešních oficiálních dat zaznamenal 147 nových případů nákazy koronavirem, čímž celkový počet nemocných dosáhl 3404. Šestačtyřicet lidí v zemi s covidem-19 od února zemřelo.

Ministr zdravotnictví Hamad Hasan uvedl, že velký nárůst nových případů a tři úmrtí v posledních 24 hodinách naznačují, že epidemie je "v kritické fázi" a úřady možná budou nuceny opět zavést některá protikoronavirová opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda s Izraelem je podle SAE pragmatické rozhodnutí

14.08.2020 21:52 Spojené arabské emiráty své rozhodnutí normalizovat vztahy s Izraelem učinily ve vlastním zájmu a…

Írán: Svět nesmí zneužít utrpení Libanonu k politickým hrám

14.08.2020 18:43 Mezinárodní společenství by spíš mělo Libanonu pomoci, než aby v zemi prosazovalo své zájmy. Podle…

Dohoda Emirátů s Izraelem: EU mluví o historickém kroku, Turecko a Írán…

14.08.2020 15:27 Aktualizováno Z pokrytectví a ze zrady v otázce Palestiny dnes Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty (SAE),…

Šéf OSN vítá posílení míru a bezpečnosti na Blízkém východě

13.08.2020 21:48 Aktualizováno "Jakákoli iniciativa, která může přispět k podpoře míru a bezpečnosti na Blízkém východě je vítaná,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama