Erdogan doporučil Turkům, aby nevycházeli ven

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan doporučil Turkům, aby tři týdny nevycházeli z domu pokud to nebude nutné, a aby minimalizovali své sociální kontakty až do doby, než pomine hrozba onemocnění novým koronavirem. Chodit do práce nicméně Turkům nezakázal, poznamenala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

"Žádný z našich občanů nesmí opustit svůj domov a stýkat se s ostatními, jestliže to nebude opravdu nutné. A to až do chvíle, než hrozba pomine," řekl Erdogan na speciální schůzce v Ankaře, která se uskutečnila kvůli šíření koronaviru. "Naši občané, kteří chodí do práce, by se měli vracet hned na konci pracovního dne přímo domů," dodal.

Turecko v noci na dnešek oznámilo první úmrtí související s nemocí COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje. Země v úterý potvrdila 98 nakažených, ještě v pondělí jich bylo 47. Turecko v souvislosti se šířením nákazy uzavřelo kavárny, zakázalo hromadné modlitby a pozastavilo lety do asi 20 zemí.

Řecko ve snaze zabránit šíření koronaviru od čtvrtka zakáže veřejné shromažďování deseti a více osob. "Pohyb mimo domov musí být omezen na absolutní minimum a jen z nezbytných důvodů," řekl novinářům řecký ministr pro mimořádné situace Nikos Hardalias. Tomu, kdo poruší zákaz shromažďování, hrozí pokuta 1000 eur (přes 27.000 Kč), dodal ministr. Vláda již v úterý nařídila uzavření všech obchodů kromě lékáren, potravin a benzinových stanic na dobu nejméně deseti dnů.

Řecko dnes zaznamenalo nárůst počtu nakažených o 31, celkový počet infikovaných je tak 418. Pět osob na nemoc COVID-19 zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt kvůli koronaviru zakazuje slavnostní večeře při ramadánu

06.04.2020 07:31 Egyptské úřady kvůli epidemii koronaviru zakázaly lidem pořádat iftár, slavnostní večeře konané po…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Covid-19 by mohl zničit ekonomiku Íránu. Úřady dovolí "nízkorizikové…

05.04.2020 12:39 Aktualizováno Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3603, za uplynulých 24 hodin přibylo 151 mrtvých. Celkem…

Istanbulské metro instaluje termokamery, nepustí lidi s horečkou

04.04.2020 17:21 V tureckém Istanbulu instalovali kvůli koronaviru zatím ve třech největších stanicích metra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy