Erdogan vyzval Turky k dobrovolné karanténě

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes kvůli šíření nákazy koronavirem vyzval obyvatele Turecka, aby zůstali v "dobrovolné karanténě" a nechodili ven, pokud nemusí. Oznámil rovněž, že jeho země zastaví mezinárodní leteckou dopravu. Informovala agentura Reuters. Turecko už v předchozích týdnech přerušilo kvůli koronavirové pandemii letecké spojení s desítkami zemí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

Turecký prezident dnes vyzval více než 80 milionů obyvatel země, aby zůstali doma a chodili ven je v nejnutnějších případech. "Jde o dobrovolnou karanténu. Co to znamená? To znamená: nechoďte z domu," řekl Erdogan. Dodal ale, že lidé mají doma i v práci dodržovat mezi sebou bezpečnou vzdálenost, nepoužívat veřejnou dopravu, když nemusí, a nemají chodit ven, s výjimkou cest k lékaři či na nákup.

Erdogan také oznámil, že ve 30 metropolitních provincích z celkem osmi desítek provincií v zemi budou zřízeny krizové výbory, které v případě nutnosti přijmou opatření proti šíření koronaviru.

V Turecku se k dnešnímu dni potvrdilo 5698 případů nákazy koronavirem, uvedl dnes ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Počet obětí z řad infikovaných podle něj za poslední den vzrostl o 17 na 92.

Turecko už v předchozích týdnech přijalo řadu opatření proti šíření koronaviru, volný pohyb lidí ale zatím výrazně neomezilo. Uzavřelo ale školy, bary či diskotéky, zakázalo náboženská shromáždění a odložilo sportovní utkání. Postupně také rozšiřovalo seznam zemí, s nimiž Ankara přerušila letecké spojení. Minulý týden jich bylo sedm desítek, včetně ČR.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelští policisté omylem zastřelili neozbrojeného Palestince

30.05.2020 11:03 Izraelští policisté dnes u Starého města v Jeruzalémě zastřelili neozbrojeného Palestince.…

Napětí ve východním Středomoří roste, Turecko chce začít s ropnými vrty

30.05.2020 08:54 Turecko by na základě dohody s Libyí mohlo v horizontu tří nebo čtyř měsíců začít zkoumat…

Zřícené letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo

29.05.2020 08:06 Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání…

Turecko po dvou měsících částečně obnovilo provoz vlaků

28.05.2020 14:08 V Turecku dnes po dvouměsíční přestávce vynucené epidemií nemoci covid-19 vyjely na trať…

Související:

Právě se děje

Další zprávy