Írán eviduje dalších 1522 nakažených koronavirem

V Íránu se za uplynulých 24 hodin potvrdilo dalších 1522 případů nákazy koronavirem a 48 lidí s onemocněním covid-19 zemřelo. Dohromady tak islámská republika, která je koronavirem nejzasaženějším státem Blízkého východu, evidovala už 106.220 nakažených a 6589 mrtvých.

Írán, ilustrační foto
doporučujeme

Zotavilo se a opustilo nemocnice 85.064 lidí. S odvoláním na dnešní sdělení mluvčího íránského ministerstva zdravotnictví Kijánúše Džahánpúra o tom informovala agentura AFP.

Ve všech provinciích kromě jihozápadního Chúzestánu podle Džahánpúra počty nových případů klesají.

Íránské ministerstvo zdravotnictví přestalo vydávat zprávy o rozsahu nákazy v jednotlivých provinciích skoro před měsícem. Důvodem byla zejména snaha úřadu snížit míru cestování mezi regiony, píše AFP. Místo toho úřady používají systém barevného označení rizika nákazy, přičemž bílá signalizuje nízké riziko, žlutá střední a červená vysoké. Chúzestán, stejně jako Teherán a Kom, kde se potvrdily první případy nákazy v zemi, jsou stále označeny červeně.

Od pondělí je denní nárůst nakažených v Íránu zase vyšší než 1000. Denní počet potvrzených případů přitom 3. května klesl na 802, což bylo nejméně od 10. března. Mnoho zahraničních odborníků, ale i řada íránských činitelů se domnívá, že skutečné počty nakažených jsou proti oficiálním vládním údajům výrazně vyšší.

Od zaznamenání prvních případů covidu-19 v Íránu v polovině února zavedla islámská republika ve snaze bránit šíření infekce určitá ochranná opatření, ale na rozdíl od jiných zemí nikdy nevyhlásila striktní uzávěru nebo karanténu. Od 11. dubna omezení uvolňuje, povolila už otevřít část obchodů a ve 30 procentech okresů byly znovu otevřeny mešity.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Izraelská vláda schválila zostření karantény. Jsme na okraji propasti,…

24.09.2020 12:21 Aktualizováno Izraelská vláda dnes po mnohahodinovém jednání schválila zostření podmínek celostátní karantény,…

Raab: Londýn chce vyřešit dluh vůči Íránu ze 70. let

23.09.2020 10:10 Británie s Íránem stále vyjednává o zaplacení dluhu za nedodanou zbrojní zakázku ze 70. let. Řekl…

Saúdská Arábie rozvolňuje pravidla pro poutě do Mekky

23.09.2020 07:51 Obyvatelům Saúdské Arábie bude od 4. října opět umožněno vykonávat umru, muslimskou malou pouť do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama