Írán hlásí rekordní nárůst mrtvých s koronavirem

Íránské úřady ohlásily 200 úmrtí spojených s koronavirem za jediný den, což je nejvyšší denní údaj od únorového začátku epidemie v zemi. Informovala o tom agentura AFP.V neděli Írán hlásil denní nárůst 163 úmrtí nemocných koronavirem, což byl v té době rekord.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Bohužel jsme v uplynulých 24 hodinách přišli o 200 našich krajanů, čímž počet obětí (koronaviru) vystoupil na 11.931," uvedla podle agentury IRNA ve státní televizi mluvčí íránského ministerstva zdravotnictví.

Za poslední den se podle ní v zemi také potvrdilo 2637 případů nákazy, přičemž 1455 lidí muselo být hospitalizováno. Nákaza koronavirem se dosud podle mluvčí v islámské republice potvrdila u 245.688 lidí, z nichž se 207.000 zotavilo. Ve vážném stavu je na jednotkách intenzivní péče 3270 lidí s koronavirem. Mluvčí dodala, že dosud bylo ve zhruba 82milionové zemi provedeno více než 1,8 milionu testů.

Íránská vláda kvůli obnově ekonomických aktivit začala už v dubnu uvolňovat protikoronavirová omezení, ale počet případů v zemi dále stoupá a v pěti provinciích je situace špatná, takže tam byla ochranná opatření zpřísněna.

Prezident Hasan Rúhání v sobotu řekl, že nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách je povinné a ti, kdo neuposlechnou, nebudou mít nárok na státní služby. Roušky byly dosud v Íránu povinné v prostředcích hromadné dopravy, ale teheránské úřady si stěžovaly, že to lidé nedodržují. Rúhání řekl, že lidé bez roušek nebudou napříště vpuštěni do úředních budov.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda s Izraelem je podle SAE pragmatické rozhodnutí

14.08.2020 21:52 Spojené arabské emiráty své rozhodnutí normalizovat vztahy s Izraelem učinily ve vlastním zájmu a…

Írán: Svět nesmí zneužít utrpení Libanonu k politickým hrám

14.08.2020 18:43 Mezinárodní společenství by spíš mělo Libanonu pomoci, než aby v zemi prosazovalo své zájmy. Podle…

Dohoda Emirátů s Izraelem: EU mluví o historickém kroku, Turecko a Írán…

14.08.2020 15:27 Aktualizováno Z pokrytectví a ze zrady v otázce Palestiny dnes Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty (SAE),…

Šéf OSN vítá posílení míru a bezpečnosti na Blízkém východě

13.08.2020 21:48 Aktualizováno "Jakákoli iniciativa, která může přispět k podpoře míru a bezpečnosti na Blízkém východě je vítaná,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama