Írán oznámil 116 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem

Írán dnes oznámil 116 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem. Třetí den po sobě tak počet nových obětí nemoci covid-19 překročil stovku, poznamenal deník The Guardian. Írán je vůbec nejvíce postiženou blízkovýchodní zemí, celkový počet obětí tam nyní dosáhl 9623.

Írán, ilustrační foto
doporučujeme

Nejnižší denní přírůstek mrtvých země zaznamenala na začátku května, v posledních týdnech se počet obětí začal opět zvyšovat. Ministr zdravotnictví nicméně odmítá, že by šlo o druhou vlnu nákazy. Jak uvedl, jde stále o první vlnu, ve které epidemie zatím nedosáhla svého vrcholu. "I v provinciích, kde jsme si mysleli, že už je první vlna za námi, ještě vrcholu nebylo dosaženo," citovala ministra polooficiální agentura ISNA.

Íránský prezident Hasan Rúhání v sobotu uvedl, že jeho vláda zvažuje oznámit během několika dní povinnost nosit na veřejnosti a v uzavřených prostorech roušky. Místní představitelé nárůst počtu obětí připisují nedodržování společenského odstupu a právě nepoužívání ochrany obličeje.

Írán občanům v žádné fázi epidemie nenařídil povinnou izolaci, ale v březnu úřady uzavřely školy, zakázaly veřejné akce a cesty mezi provinciemi. Od dubna se tato opatření postupně uvolňují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V docích íránského Búšehru vzplálo nejméně sedm lodí

15.07.2020 17:01 Aktualizováno V jihoíránském přístavu Bandar Búšehr dnes požár zachvátil nejméně sedm lodí. Informovala o tom…

U Spojených arabských emirátů byl unesen tanker, dle USA porušil…

15.07.2020 15:33 U břehů Spojených arabských emirátů byl unesen ropný tanker, který USA podezírají z porušení…

Společnost Červeného půlměsíce: Afghánistánu hrozí katastrofa kvůli…

14.07.2020 21:04 Afghánistánu hrozí katastrofa kvůli narůstajícímu počtu lidí nakažených koronavirem, kteří zatěžují…

V Íránu popravili údajného špióna, trest smrti potvrzen pro tři účastníky…

14.07.2020 16:23 Aktualizováno V Íránu popravili bývalého pracovníka ministerstva obrany usvědčeného ze špionáže pro americkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama