Írán vyzývá své občany, aby nosili roušky. Nemoc covid-19 se opět rychle šíří

Írán dnes doporučil všem svým občanům, aby nosili na veřejnosti roušky, počty potvrzených případů nákazy koronavirem totiž v islámské republice opět ve vyšší míře narůstají. Za uplynulý den v Íránu podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Kijánuše Džahánpúra zemřelo s onemocněním covid-19 dalších 70 lidí a nakažených přibylo 2043.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celková bilance v koronavirem nejpostiženější zemi Blízkého východu tím vystoupila na 8351 mrtvých a 173. 832 nakažených. Informovala o tom agentura AFP.

"Všichni musí nosit roušky, když navštíví frekventovaná místa, jako jsou obchody či jakékoliv jiné místo, kde nelze dodržovat rozestupy," uvedl Džahánpúr na dnešní tiskové konferenci.

Od potvrzení prvního případu nákazy v Íránu v únoru se islámská republika snaží šíření koronaviru zastavit, úplnou uzávěru ale nevyhlásila. Od dubna se v zemi postupně rozvolňují protikoronavirová opatření a ve 31 provinciích se život téměř vrátil k běžnému stavu.

Počty nakažených v Íránu nyní opět stoupají poté, co země zaznamenala nejnižší nárůst začátkem května. Zahraniční experti a řada místních činitelů ale zpochybňují oficiální bilanci s tím, že jde o příliš nízký odhad.

V neděli íránské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že nárůst nakažených je výsledkem toho, že se více testuje, nikoliv důkazem horšící se epidemiologické situace.

Džahánpúr dnes poznamenal, že situace ve většině provincií je stabilní. Vysoký stupeň výstrahy stále platí v Chúzestánu, v dalších osmi pak střední.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko a Čína vetovaly v RB OSN prodloužení pomoci pro Sýrii

08.07.2020 07:17 Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární…

V Izraeli rezignovala prominentní epidemioložka, vláda podle ní ignorovala…

07.07.2020 15:55 Ředitelka izraelských veřejných zdravotnických služeb dnes rezignovala. Své rozhodnutí…

Turecká pobřežní stráž zastavila tanker. Převážel 276 migrantů, pašeráci…

07.07.2020 15:13 Turecká pobřežní stráž v noci na dnešek zadržela u pobřeží na západě země na 280 migrantů, kteří se…

Írán hlásí rekordní nárůst mrtvých s koronavirem

07.07.2020 14:42 Íránské úřady ohlásily 200 úmrtí spojených s koronavirem za jediný den, což je nejvyšší denní údaj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy