Írán zaznamenal největší nárůst mrtvých s covidem-19 za 24 hodin

Írán v uplynulých 24 hodinách zaznamenal rekordní nárůst úmrtí lidí nakažených koronavirem, píše agentura Reuters. Dnes tamní ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že s nemocí covid-19 v islámské republice zemřelo dalších 162 osob, což je o čtyři více než dosavadní nejtragičtější bilance, kterou země hlásila 4. dubna.

Írán, ilustrační foto
doporučujeme

Dosud se onemocnění covid-19 v Íránu potvrdilo u 225.205 lidí, 186.180 se zotavilo a 10.670 nakažených zemřelo, uvedla mluvčí íránského ministerstva zdravotnictví v prohlášení ve státní televizi.

Írán v uplynulém týdnu zaznamenal výrazný nárůst nakažených a mrtvých s koronavirem. Děje se tak poté, co země začala v polovině dubna postupně uvolňovat opatření zavedená s cílem dostat šíření nemoci pod kontrolu. Íránské úřady opakovaně pohrozily, že opatření opět zavedou, pokud obyvatelé nebudou dodržovat pokyny ministerstva zdravotnictví.

V osmi provinciích podle ministerstva zdravotnictví nyní kvůli šíření koronaviru platí vysoká výstraha. Prezident Hasan Rúhání v neděli oznámil, že nošení roušek bude od 5. července povinné na místech, kde se setkává víc lidí. O tom, kterých lokalit se nařízení bude týkat, rozhodne ministerstvo zdravotnictví. Vláda by pak o možném prodloužení opatření měla rozhodnout 22. července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V docích íránského Búšehru vzplálo nejméně sedm lodí

15.07.2020 17:01 Aktualizováno V jihoíránském přístavu Bandar Búšehr dnes požár zachvátil nejméně sedm lodí. Informovala o tom…

U Spojených arabských emirátů byl unesen tanker, dle USA porušil…

15.07.2020 15:33 U břehů Spojených arabských emirátů byl unesen ropný tanker, který USA podezírají z porušení…

Společnost Červeného půlměsíce: Afghánistánu hrozí katastrofa kvůli…

14.07.2020 21:04 Afghánistánu hrozí katastrofa kvůli narůstajícímu počtu lidí nakažených koronavirem, kteří zatěžují…

V Íránu popravili údajného špióna, trest smrti potvrzen pro tři účastníky…

14.07.2020 16:23 Aktualizováno V Íránu popravili bývalého pracovníka ministerstva obrany usvědčeného ze špionáže pro americkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama