Izrael čelí náporu pandemie: Na ventilátorech je rekordní počet pacientů s covidem

S onemocněním covid-19 v Izraeli o židovském svátku jom kippur, který začal v neděli večer a skončil v pondělí večer, zemřelo dalších 33 lidí. Dohromady tak bilance úmrtí s koronavirem ve zhruba devítimilionové zemi činí už 1499 mrtvých. Ve vážném stavu je aktuálně 763 nakažených, z nichž rekordních 208 je připojeno k plicní ventilaci. Stav dalších 287 lidí je středně vážný.

Ilustrační foto
doporučujeme

S odvoláním na sdělení izraelského ministerstva zdravotnictví z pondělního večera o tom informoval zpravodajský web The Times of Israel.

V neděli, kdy bylo v Izraeli provedeno 25.204 testů, se nákaza koronavirem potvrdila u 3426 osob. Vzhledem k tomu, že byl v zemi svátek, se však méně testovalo, a nákaza se tak potvrdila u nižšího počtu lidí než v předchozích dnech. Více než 14 procent z provedených testů bylo však pozitivních, což představuje poměrně vysoký záchyt, píše The Times of Israel.

Od začátku pandemie se v Izraeli onemocnění covid-19 prokázalo u 233.118 lidí, aktuálně nemocných je 66.639.

Itamar Grotto z izraelského ministerstva zdravotnictví v pondělí večer v televizi prohlásil, že další dva týdny celoplošné karantény, které Izraeli zbývají, nebudou stačit na to, aby přírůstky nemocných byly pro zdravotní systém únosné. Obává se proto, že uzávěru bude nutné prodloužit. Za předpokladu, že veřejnost bude dodržovat hygienická pravidla včetně rozestupů a nošení roušek a ve zdravotnictví budou zavedeny správné kroky, mělo by se podle Grotta za měsíc podařit v Izraeli situaci zvládnout.

zdroj: YouTube

Nová zpráva pracovní skupiny izraelské armády uvádí, že Izrael je aktuálně v počtu nově nakažených v přepočtu na počet obyvatel koronavirem nejpostiženější zemí na světě. V uplynulých třech měsících podle stejné zprávy v zemi desetinásobně stoupl počet vážných průběhů nemoci. Zároveň se však v Izraeli hodně testuje, podíl pozitivně testovaných je naopak vyšší například v Brazílii či Mexiku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Erdogan potvrdil, že Turecko testuje ruský systém S-400

23.10.2020 21:02 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes potvrdil, že jeho země testuje systém protivzdušné…

NATO rozšíří své působení v Iráku, shodli se ministři

23.10.2020 18:37 Severoatlantická aliance plánuje zvýšit počet svých vojáků v Iráku a rozšířit svou působnost i do…

USA uvalily sankce vůči třem iránským organizacím, na černé listině je i…

23.10.2020 15:27 Americké ministerstvo financí ve čtvrtek uvalilo sankce na tři íránské organizace, které viní z…

V Izraeli se opět demonstrovalo. Poprvé se přidali živnostníci, chtějí…

23.10.2020 12:21 Tisíce Izraelců přišly ve čtvrtek večer na demonstrace proti vládě a premiérovi Benjaminu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama