Izrael hlásí díky očkování nejméně aktivních případů koronaviru od června

Počet aktivních případů koronavirové nákazy v Izraeli klesl na nejnižší úroveň od loňského června a lidí hospitalizovaných s vážným průběhem nemoci covid-19 je nejméně za poslední tři měsíce. Informoval o tom dnes zpravodajský web The Times of Israel. Počty nově nakažených ve zhruba devítimilionové zemi nadále klesají díky úspěšné vakcinační kampani.

Izrael, Jeruzalém
doporučujeme

Obě dávky vakcíny proti covidu už dostalo na 4,7 milionu lidí, tedy více než polovina populace. Zhruba 5,2 milionu Izraelců už má alespoň jednu dávku. Proočkovanost rizikových skupin je ale ještě vyšší. Obě dávky vakcíny dostalo více než 80 procent lidí starších 50 let a přes 90 procent občanů starších 70 let.

Od začátku pandemie se nákaza koronavirem v Izraeli potvrdila u více než 833.000 lidí a 6214 tam po nemoci covid-19 zemřelo.

Počty nových případů nákazy, podíl pozitivně testovaných, počty aktivních případů a reprodukční číslo v zemi už několik týdnů klesají. Ve středu počet pacientů s vážným průběhem covidu-19 klesl na 396, což bylo nejméně od loňského prosince. Dnes jich země eviduje 385. Aktivních případů koronavirové infekce země nyní hlásí 7200, což je podle údajů ministerstva zdravotnictví nejméně za posledních devět měsíců.

Izrael začal uvolňovat třetí plošnou uzávěru v únoru a nyní je většina jeho ekonomiky opět otevřená. Veřejnosti se za určitých podmínek mimo jiné opět zpřístupnily restaurace a kulturní akce a obyvatelé se mohou v zemi volně pohybovat víceméně bez omezení.

Izrael očkuje obyvatele od 16 let a téměř výhradně se tam používá vakcína od společností Pfizer/BioNTech. Ve středu izraelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že začne očkovat občany ve věku 12 až 15 let, jakmile tento záměr schválí američtí a evropští regulátoři.

Farmaceutická společnost Pfizer ve středu oznámila, že její vakcína se v klinických testech ukázala jako bezpečná a vysoce účinná u mladých ve věku 12 až 15 let. Závěry vycházejí z předběžných dat o testování. Ředitel Pfizeru Albert Bourla vyjádřil naději, že děti od 12 let budou moci vakcínu dostat už na podzim. Minulý týden společnost oznámila, že zahájila klinické testy své vakcíny na dětech mladších 11 let.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se stalo s Islámským státem? Muž z Pentagonu objasnil, kam se poděl…

11.04.2021 00:01 NÁZOR - Islámský stát (IS) ohrožoval celý Irák a celou Sýrii a vzbuzoval závažné obavy z terorismu…

Erdogan volá pod ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny

10.04.2021 20:42 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval k ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny a…

Izrael se podle koordinátora za měsíc vrátí k normálnímu životu

09.04.2021 11:26 Izrael se za měsíc vrátí k původnímu životu a zruší opatření zavedená kvůli koronaviru, pokud se…

Izrael odmítá spolupracovat s ICC na vyšetřování činů na palestinských…

08.04.2021 18:47 Izrael se chystá uvědomit Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu, že s ním nebude spolupracovat na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama