Izrael má 705 nakažených, deset je ve vážném stavu. Úřady zavedly přísná opatření

Počet lidí, u nichž se potvrdila nákaza novým koronavirem, v Izraeli dnes stoupl na 705, ve čtvrtek večer země evidovala 677 nakažených. Tamní úřady dnes rovněž oznámily první úmrtí; nemoci, kterou koronavirus způsobuje, podlehl 88letý muž. Izraelem okupovaný Západní břeh Jordánu dosud nákazu podle palestinských činitelů odhalil u 48 lidí, 17 z nich se prý vyléčilo. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Izrael podle Reuters zavedl tvrdá opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru a dnes vstoupil v platnost zákaz volného pohybu osob poté, co jej narychlo jednomyslně schválila vláda. Izraelci podle nařízení mají zůstat doma s výjimkou cest do zaměstnání, nákupu potravin a léků, návštěvy lékaře a omezeného počtu aktivit. Mají například právo na krátkou procházku v blízkosti bydliště, při níž nepřijdou do kontaktu s lidmi, se kterými nesdílí domácnost. Mají také právo darovat krev, poskytovat dobrovolnickou pomoc postiženým a starším osobám, modlit se a účastnit se svatby, pohřbu či demonstrace.

Při všech těchto aktivitách si lidé, kteří nesdílí domácnost, mají držet odstup dvou metrů, píše izraelský list The Times of Israel.

Stav deseti pacientů je vážný, z nichž ve velmi vážném stavu je podle serveru Ynet 91letá žena. Dalšími pacienty s vážným stavem jsou podle webu 45letý muž a 67letá žena. U 18 nakažených má onemocnění středně vážný průběh. Naprostá většina všech nakažených má však pouze mírné příznaky.

Stav 38letého řidiče autobusu z východního Jeruzaléma, který byl prvním pacientem ve vážném stavu v Izraeli, se zlepšil a nyní má pouze mírné příznaky, uvedl The Times of Israel s odvoláním na zdravotníky.

V Tel Avivu se mezitím dnes otevřelo další průjezdné testovací centrum. Pokud bude stanice úspěšná, očekává se, že se otevřou i další centra tohoto typu v jiných izraelských městech. Izraelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že počet testů na den zvýšilo z 700 na 2200 a příští týden už chce testovat 5000 lidí denně.

zdroj: YouTube

Již dříve Izrael zavřel veškerá rekreační centra, univerzity, školy a školky. Řada firem také dostala instrukce, aby nařídily zaměstnancům práci z domova. Země uzavřela své hranice cizincům. Izraelská městská hromadná doprava přestala jezdit po 20:00 ve všední dny a zcela o tamních víkendech, tedy v pátek a sobotu, a příští týden se očekává další omezení spojů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 by mohl zničit ekonomiku Íránu. Úřady dovolí "nízkorizikové…

05.04.2020 12:39 Aktualizováno Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3603, za uplynulých 24 hodin přibylo 151 mrtvých. Celkem…

Istanbulské metro instaluje termokamery, nepustí lidi s horečkou

04.04.2020 17:21 V tureckém Istanbulu instalovali kvůli koronaviru zatím ve třech největších stanicích metra…

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3500, tisíce nakažených v…

04.04.2020 12:52 Počet obětí koronaviru v Íránu se za posledních 24 hodin zvýšil o 158. Celkem tak v zemi na nemoc…

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy