Izrael odpověděl střelbou na rakety z Libanonu a dron od jordánské hranice

Šest raket vypálených z Libanonu v noci na dnešek směřovalo na Izrael, v pohraničních oblastech se rozezněly varovné sirény. Ani jedna ze střel nepřeletěla hranici. Později pak izraelská armáda oznámila sestřelení bezpilotního letadla, které směřovalo do severního Izraele od jordánské hranice.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Na libanonský útok Izrael reagoval vypálením střel do místa odpalu, ani jedna ze stran nehlásí zraněné ani škody.

Prozatímní síly OSN v Libanonu (UNIFIL) uvedly, že v koordinaci s libanonskými ozbrojenými silami zvyšují bezpečnostní kontroly na jihu země a pátrají po místě odpalu raket. Situace se podle UNIFIL již uklidnila. Libanonský bezpečnostní zdroj agentuře Reuters sdělil, že Izrael na Libanon vypálil celkem 22 střel.

Za poslední týden, od začátku bojů mezi Izraelci a Palestinci, je to již druhý příhraniční spor mezi Izraelem a Libanonem. Ve čtvrtek tři rakety vypálené z Libanonu mířily na Izrael, přistály ovšem ve Středozemním moři.

V případě Jordánska od jeho hranice dnes letěl dron směrem k Bejt Šeanu, který leží jižně od Galilejského jezera. "Sledovala ho monitorovací jednotka armády a jeho trosky shromáždili příslušníci bezpečnostních sil," uvedla armáda.

Bezpilotní stroj sice přilétal směrem od Jordánska, ale armáda si zatím není jistá, zda v sousední zemi vzlétl. V roce 2018 v téže lokalitě Izraelci sestřelili bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie. Následovaly pak izraelské útoky na íránské cíle v Sýrii.

V uplynulých dnech se na libanonsko-izraelské hranici sjížděli Libanonci a Palestinci z celého Libanonu na protesty proti izraelským náletům v Pásmu Gazy. V pátek izraelská armáda u hranice postřelila demonstranta, který překonal hraniční bariéru. Jedenadvacetiletý muž později zranění podlehl a radikální hnutí Hizaballáh, úhlavní nepřítel Izraele, ho označil za svého člena.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Tálibán chce, aby se z Afghánistánu stáhli i turečtí vojáci

11.06.2021 07:03 Spolu s americkou armádou by z Afghánistánu mělo stáhnout své vojáky rovněž Turecko, řekl agentuře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama