Izrael má téměř 12 tisíc nakažených, v Íránu zemřelo na covid-19 už 4683 lidí

Počet obětí koronaviru v Izraeli dnes vystoupil na 117, nakažených země zaznamenala již 11.868. S odvoláním na dnešní sdělení izraelského ministerstva zdravotnictví o tom informoval zpravodajský web The Times of Israel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Oproti pondělnímu večeru počet potvrzených případů nákazy stoupl o téměř 300. Ve vážném stavu je podle ministerstva zdravotnictví 181 lidí, z nichž 136 je napojeno na ventilátory. Stav dalších 168 lidí je středně vážný. Drtivá většina nakažených ale má jen mírné příznaky a 2000 lidí se již zotavilo. V pondělí koronavirem způsobenému onemocnění covid-19 v Izraeli podlehlo 11 lidí, v noci na dnešek zemřel další člověk. V uplynulých 24 hodinách bylo podle úřadů v Izraeli provedeno 9459 testů.

V noci na dnešek izraelští ministři také schválili omezení pohybu do konce židovských svátků. Do čtvrtečního rána bude platit zákaz cestování mezi městy a uzavřeny budou pekárny.

Vysoký představitel ministerstva zdravotnictví Moše bar Siman-Tov v neděli vyzval Izraelce, aby neporušovali nařízení o bezpečných rozestupech a karanténní opatření s tím, že by počet nakažených mohl prudce narůstat. "Rozumím tomu, že je těžké dlouho zůstávat doma a veřejnost dokazuje, že je schopna dodržovat opatření a chránit rodiny všech," uvedl v prohlášení.

Izraelské zdravotnictví očekává, že v nadcházejících deseti dnech bude přibývat mrtvých. Patrně ale spíše než o nově nakažené půjde o lidi, kteří jsou již hospitalizovaní a napojení na ventilátory delší dobu, uvedla izraelská televize s odvoláním na modely ministerstva zdravotnictví.

V naprosté většině případů v Izraeli se oběťmi koronaviru staly starší osoby, které měly i další chronická onemocnění, píše The Times of Israel s odvoláním na nemocniční zdroje. Koronavirus se začal v zemi rychle šířit v domovech pro seniory, což vyvolalo obavy o zdraví a bezpečí starších občanů v takových zařízeních.

Odborníci však nyní poukazují na poměrně pomalý nárůst počtu lidí, kteří jsou napojeni na ventilátory, a relativně nízký nárůst v počtu nakažených s tím, že to může být důvodem k opatrnému optimismu.

Počet obětí koronaviru v Íránu vystoupil na 4683, za uplynulých 24 hodin onemocnění covid-19 podlehlo 98 lidí. S odvoláním na dnešní sdělení íránského ministerstva zdravotnictví to napsala agentura Reuters.

Islámská republika je koronavirem nejvíce zasaženou zemí Blízkého východu. Dosud se podle tamního ministerstva zdravotnictví nákaza potvrdila u 74.877 lidí, za uplynulých 24 hodin přibylo 1547 potvrzených případů. Na jednotkách intenzivní péče je podle webu Teheran Times 3691 lidí, zatímco 48.129 lidí se podle íránských úřadů zotavilo.

Islámská republika v sobotu otevřela některé podniky a úřady, íránský prezident Hasan Rúhání však obyvatele vyzval, aby nadále důsledně dodržovali opatření, která mají zabránit šíření viru. Zdravotnické úřady si již dříve opakovaně stěžovaly, že Íránci vládní nařízení ignorují, což by mohlo vést ke druhé vlně epidemie v zemi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K úternímu smrtícímu útoku v Kábulu se přihlásil Islámský stát

04.06.2020 19:40 K úternímu bombovému útoku v mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se dnes přihlásila…

Nová vlna pandemie? Írán ohlásil rekordní nárůst případů koronaviru

04.06.2020 12:37 V Íránu za den přibylo 3574 nových případů nákazy koronavirem, což je dosud nejvyšší denní nárůst.…

Nové detaily pádu letounu v Pákistánu. Pilot asi neuposlechl dispečery

03.06.2020 21:30 Pákistánské letecké úřady zveřejnily podrobnosti k nehodě letounu, který se v květnu zřítil v…

OSN varuje před omezením či ukončením programů v Jemenu

03.06.2020 18:55 OSN dnes varovala, že bude muset do konce měsíce omezit či zcela pozastavit své programy na boj s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy