Izrael povolil podávání remdesiviru pacientům s covidem-19

Izrael dnes schválil podávání experimentálního léku remdesivir pacientům s koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. Remdesivir je prvním přípravkem, který se při testování na lidech ukázal jako efektivní při léčbě onemocnění covid-19.

Remdesivir
doporučujeme

Nouzové podávání remdesiviru již schválily Jižní Korea, Japonsko, Indie, Singapur či Spojené státy. České ministerstvo zdravotnictví povolilo užívat remdesivir pro léčbu pacientů s covidem-19 do konce února 2021.

Remdesivir je antivirotikum, které zabraňuje množení viru. Ve firmě Gilead Sciences jej vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře.

Kancelář izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v prohlášení uvedla, že jeho kabinet schválil požadavek ministerstva zdravotnictví, aby Izrael přijal darované dávky remdesiviru od společnosti Gilead. Přípravek bude využíván k léčbě pacientů se středně těžkým a těžkým průběhem onemocnění.

Izrael, jehož populace čítá zhruba devět milionů, dosud odhalil 19.338 případů nákazy koronavirem a 302 úmrtí. Poté, co se tam v květnu opět otevřely školy, restaurace a obchody, zaznamenala země nový nárůst nemocných.

Klinické studie, do nichž je remdesivir zapojen, jsou bedlivě sledovány, zatímco se státy snaží najít vhodnou léčbu covidu-19, který se celosvětově potvrdil u osmi milionů lidí a přes 400.000 nemocných zemřelo.

V Česku se experimentálním lékem remdesivir léčily zatím jednotky pacientů s velmi vážným průběhem nemoci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 19:59 Aktualizováno Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

U Jemenu pluje opuštěný tanker. Hrozí ekologická katastrofa, varuje mluvčí…

12.07.2020 17:22 Aktualizováno Jemenští povstalci z řad Húsíů souhlasili s inspekcí expertního týmu OSN na opuštěném tankeru u…

Sestřelení ukrajinského boeingu: Klíčovou příčinou bylo špatné seřízení…

12.07.2020 13:34 Lidská chyba, konkrétně špatné seřízení vojenského radaru, je klíčovým prvkem příčiny dramatické…

Rada bezpečnosti OSN nakonec schválila pomoc Sýrii, Rusko si prosadilo…

12.07.2020 07:53 Rada bezpečnosti OSN v sobotu schválila prodloužení přeshraniční humanitární pomoci Sýrii přes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy