Izrael se podle koordinátora za měsíc vrátí k normálnímu životu

Izrael se za měsíc vrátí k původnímu životu a zruší opatření zavedená kvůli koronaviru, pokud se neobjeví nový růst infekce. Oznámil to Nachman Aš, který koordinuje epidemická opatření.

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Vláda ve čtvrtek večer schválila další uvolnění pro výuku ve školách. Pro část dětí končí vyučování v dělených třídách a další ročníky budou následovat po deseti dnech a novém posouzení situace.

"Chceme se přesvědčit, že návrat do škol nezpůsobí novou vlnu nákazy," sdělil Aš. Dodal, že se také čeká na doznění případných následků oslav jarního svátku pesach, které nedávno skončily. "Když nezačne přibývat nových případů, všechno se za měsíc otevře," sdělil Aš.

Nezmínil se o tom, zda to zahrne i plnohodnotnou obnovu provozu mezinárodního Ben Gurionova letiště u Tel Avivu, kde zatím platí denní kvóty pro počet pasažérů. Letiště oznámilo, že bude cestující testovat v letadlech, aby se předešlo přeplnění testovacích míst v areálu letiště.

Aš také řekl, že se ukazuje účinnost očkování. "Sledujeme infekčnost naočkovaných, abychom zjistili účinnost vakcín. Doufáme, že jsme schopni zastavit všechny varianty, které by mohly účinek očkování ohrozit," sdělil.

Šezy Levy z ministerstva zdravotnictví řekl, že je v Izraeli stále 2,5 milionu dětí a 900.000 dospělých starších 50 let, kteří žádnou vakcínu nedostali.

Od středy platí další rozvolnění pravidel, venku jsou povolena shromáždění až do 100 účastníků a uvnitř do 20. Na velkých stadionech bude povoleno pořádat akce až s 10.000 diváky, ve vnitřních prostorách je třeba účast omezit na 40 procent kapacity sálů.

Reprodukční číslo se drží kolem hodnoty 0,7 a pozitivních se vrací jenom 0,5 procenta provedených testů. V zemi se od začátku epidemie nakazilo více než 835.000 lidí a na komplikace covidu-19 zemřelo 6280 pacientů. Oběma dávkami vakcín je naočkováno 4,9 milionu z více než devíti milionů izraelských občanů.

Témata: Izrael | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Íránský jaderný provoz v Natanzu se údajně stal terčem teroristického útoku

11.04.2021 21:54 Elektrická distribuční soustava v íránském jaderném provozu v Natanzu se dnes potýkala s problémem.…

Co se stalo s Islámským státem? Muž z Pentagonu objasnil, kam se poděl…

11.04.2021 00:01 NÁZOR - Islámský stát (IS) ohrožoval celý Irák a celou Sýrii a vzbuzoval závažné obavy z terorismu…

Erdogan volá pod ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny

10.04.2021 20:42 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval k ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny a…

Izrael odmítá spolupracovat s ICC na vyšetřování činů na palestinských…

08.04.2021 18:47 Izrael se chystá uvědomit Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu, že s ním nebude spolupracovat na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama