Izrael vydá do Austrálie exředitelku židovské školy, je obviněna ze zneužívá studentek

Izraelský soud dnes povolil vyhostit ženu, která je v Austrálii obviněná ze sexuálního zneužívání studentek. Malka Leiferová působila jako ředitelka židovské školy v Melbourne a z Austrálie kvůli obvinění uprchla v roce 2008. Austrálie požádala o její vydání v roce 2014, ale extradiční řízení se v Izraeli vleklo.

Izrael
doporučujeme

Leiferová, která se narodila v Izraeli a do Austrálie odjela roku 2000, je obviněna v 74 případech ze znásilnění a sexuálního napadení. Izraelský nejvyšší soud letos v září na základě psychiatrického posudku zamítl její odvolací žádost proti vydání a uvedl, že je žena zdravotně způsobilá podrobit se soudnímu procesu. Soud tak odstranil poslední překážku k vydání.

Leiferová je pod policejním dohledem od roku 2014. Chtěla se vyhnout soudu a její právníci poukazovali na to, že její duševní stav to neumožňuje, což pozastavilo extradici a v Austrálii vyvolalo kritiku. Kvůli argumentu narušeného duševního zdraví byla žena propuštěna z vazby, avšak znovu zadržena, když ji soukromí detektivové najatí skupinou obětí sexuálního násilí natočili při normální komunikaci se sousedy a při nakupování.

Dnes soud v Jeruzalémě rozhodl, že žena může být do Austrálie vydána. Žalobu na Leiferovou podaly tři sestry Dassi Erlichová, Nicole Meyereová a Elly Sapperové. Tvrdí, že byly zneužity v době studií na ultraortodoxní škole v Melbourne. Podle všeho nejsou jediné oběti.

Podle izraelských sdělovacích prostředků se Leiferové obhájci zřejmě proti dnešnímu rozhodnutí odvolají, avšak není jasné, zda nejvyšší soud dovolí další průtahy případu. Extradiční rozhodnutí musí podepsat ministr spravedlnosti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Spojené arabské Emiráty uzavřely dohodu o bezvízovém styku

20.10.2020 13:44 Izrael a Spojené arabské emiráty se dohodly na bezvízovém styku. Oznámil to izraelský premiér…

Významný palestinský politik Irikát bojuje s covidem, jeho stav je kritický

19.10.2020 09:15 Stav palestinského politika Saíba Irikáta hospitalizovaného kvůli covidu-19 v Izraeli se zhoršil a…

Izrael a Bahrajn oficiálně navázaly diplomatické vztahy, USA chtějí val…

18.10.2020 21:26 Aktualizováno Izrael a Bahrajn dnes podepsaly dohodu o oficiálním navázání diplomatických styků. K podpisu dohody…

Islámský stát vyzval k útokům na západní cíle v Saúdské Arábii

18.10.2020 21:10 Mluvčí teroristické organizace Islámský stát (IS) abú Hamza Kurajší dnes vyzval stoupence k útokům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama