Izraelská armáda útočila na předměstí syrského Halabu, tvrdí média

Izraelská armáda dnes při náletu útočila na předměstí severosyrského města Halab (Aleppo). Syrská televize oznámila, že protivzdušná obrana většinu vypálených střel zneškodnila. Podle izraelských sdělovacích prostředků mohly být cílem útoku místa, kde působí Íránci. Žádné zprávy nehovoří o obětech.

F-16 Israel Defense Forces
doporučujeme

Izrael většinou bezprostředně své vojenské akce v Sýrii nekomentuje. Tamní server Ynet ale napsal, že v poslední době armáda nálety znásobila. Jejich cílem jsou většinou spojenci Damašku, tedy Íránci nebo libanonský šíitský Hizballáh.

Podle Sýrie Izraelci v minulých třech měsících útočili na syrské území devětkrát. Při útoku 31. srpna na předměstí Damašku přišli o život dva vojáci a sedm bylo zraněno. Izraelská armáda přiznala, že do útoku 3. srpna proti vojenským cílům na jihu Sýrie nasadila stíhačky i vrtulníky.

Podle izraelských představitelů bojovníci Hizballáhu budují zázemí, z nějž bude možné útočit přesně mířenými střelami. Napětí mezi Hizballáhem a Izraelem roste od července, kdy při jednom izraelském útoku přišel o život jeden z bojovníků této protiizraelské organizace. Její šéf Hasan Nasralláh tehdy řekl, že jeho lidé zabijí za každého mrtvého člena Hizballáhu jednoho izraelského vojáka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinský prezident Abbás vyzval k novému mírovému procesu

25.09.2020 18:41 Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás dnes v projevu v rámci všeobecné rozpravy na 75.…

Izrael zpřísnil protikoronavirová opatření, Netanjahu čelí kritice

25.09.2020 17:25 V Izreli dnes hodinu po poledni místního času začala platit přísná uzávěra omezující pohyb občanů…

Turecko vydalo zatykač na 83 prokurdských aktivistů, kvůli protestům v…

25.09.2020 17:16 Aktualizováno Turecké úřady vydaly zatykač na více než 80 prokurdských aktivistů, kteří se před šesti lety…

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama