Izraelské stíhačky podnikly nálet v Sýrii. Pět mrtvých, patrně jde o Íránce

Izraelské nálety na vojenská stanoviště jižně od syrského hlavního města Damašku v pondělí usmrtily pět zahraničních bojovníků a další zranily. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) o tom dnes dnes informovala agentura AP.

Dvě F-15I Ra'am izraelských vzdušných sil (Israel Defense Forces)
doporučujeme

SOHR, která sídlí ve Spojeném království a válku v Sýrii monitoruje s pomocí aktivistů na místě, uvedla, že není jasné, zda přišli o život Íránci, nebo členové Íránem podporovaných skupin. Zraněni při útoku podle SOHR byli čtyři zahraniční bojovníci a sedm členů syrské protiraketové obrany. Při útoku byly podle exilu zasaženy sklady zbraní a vojenská stanoviště na jižním okraji Damašku.

V pondělí syrská armáda oznámila, že její protivzdušná obrana reagovala na izraelský nálet v jižní Damašku. Uvedla, že útok zranil sedm vojáků a způsobil materiální škody. Syrská státní média citovala nejmenovaného člena armády, podle něhož izraelské letouny útočily při přeletu nad okupovanými Golanskými výšinami, které Izrael obsadil za války v roce 1967. Nejmenovaný činitel uvedl, že se podařilo několik raket sestřelit před dopadem.

Izrael bezprostředně své vojenské akce v Sýrii nekomentuje, potvrzuje je ale dodatečně. Od začátku války v Sýrii přiznal množství útoků na íránské cíle v sousední zemi. Přítomnost Íránců v Sýrii považuje Izrael za své ohrožení. V uplynulých dvou měsících Damašek obvinil Izrael z osmi útoků na syrském území, naposledy koncem června.

Írán je v téměř deset let trvající syrské válce klíčovým spojencem vlády prezidenta Bašára Asada. V uplynulých letech Teherán podle AP vyslal na pomoc syrské armádě tisíce Íránem podporovaných bojovníků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

V Bejrútu pokračují masivní demonstrace. Hořelo u parlamentu, lidé žádají…

09.08.2020 20:31 Aktualizováno Libanonská policie dnes použila slzný plyn proti demonstrantům v Bejrútu, kteří házeli kameny u…

Naděje, že se v Bejrútu podaří najít přeživší, uvadá. Stále se pohřešuje…

09.08.2020 17:39 Naděje, že se v troskách budov podaří najít další lidi, kteří přežili úterní explozi v Bejrútu,…

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama