Izraelský premiér Netanjahu přiznal příliš rychlé uvolnění ekonomiky

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes přiznal, že vláda otevřela ekonomiku v době epidemie nemoci covid-19 příliš rychle a předčasně, což vedlo ke zrychlení šíření koronaviru. Izrael má 34.825 potvrzených případů nákazy a 348 mrtvých. Opozice dnes varovala, že ekonomický dopad epidemie vyvolá bouřlivé protesty.

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Izrael začal uvolňovat opatření před šesti týdny, ale čísla nových nakažených začala znovu stoupat a přesáhla i 1000 infikovaných denně. Za minulých 24 hodin přibylo 1268 nakažených, počet pacientů ve vážném stavu se zvýšil z 405 na dnešních 434.

"Ve zpětném pohledu mohu říci, že poslední část uvolňování byla předčasná," řekl dnes Netanjahu s poukazem na obnovu provozu barů, klubů a společenských akcí. "Jsme uprostřed druhé vlny epidemie koronaviru. Přišla k nám i do dalších zemí," sdělil.

Dodal, že řešit situaci v době pandemie znamená rozhodování a tápání mezi pokusem a omylem. "V první vlně jsem byli velmi úspěšní a podařilo se nám nové případy zredukovat na několik denně," dodal Netanjahu.

Představil nový vládní plán ekonomické pomoci občanům platný až do příštího června. Má lidem zajistit ekonomickou jistotu v následujícím roce. Vláda chce lidem také zajistit školení, aby se mohli v "éře koronaviru" profesně přeorientovat.

Samostatně podnikající lidé mají už příští týden dostat každý po 7500 šekelů (53.000 korun). Ministr financí Jisrael Kac dodal, že všechny obchody s ročním obratem do 100 milionů šekelů, jejichž prodej klesl pod 40 procent, mohou každý měsíc dostávat pomoc ve výši 3000 až 6000 šekelů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

V Libanonu rezignovala ministryně informací. Kráter po výbuchu je hluboký…

09.08.2020 12:04 Aktualizováno Svou rezignaci dnes oznámil první člen libanonské vlády, ministr informací Manal Abdal Samád.…

Mučení v Asadových věznicích: Zabili nás dvakrát, říkají rodiny obětí.…

09.08.2020 09:49 Některé syrské rodiny by raději znaly pravdu a mohly truchlit. Jiné se pravdu dozvěděly a tvrdí, že…

Turecko oznámilo obnovení průzkumu těžby ve východním Středomoří

09.08.2020 09:26 Turecko o víkendu obnovilo průzkum těžby plynu a ropy ve východním Středomoří. Učinilo tak necelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama