K úternímu smrtícímu útoku v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K úternímu bombovému útoku v mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se dnes přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), píše agentura AP. Atentát si vyžádal dva životy, jednou z obětí je přední duchovní, imám mešity, ve které se útok odehrál. Osm dalších lidí utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

V prohlášení na webu, který s Islámským státem spolupracuje, organizace uvádí, že úterní útok byl cílený proti imámovi, který byl podle autorů prohlášení "odpadlík loajální k odpadlické afghánské vládě". Afghánský prezident Ašraf Ghaní nazval útok zločinem proti lidskosti a zúčastnil se společně s dalšími vládními představiteli dnešního imámova pohřbu.

Exploze nastala ve večerních hodinách, když se věřící shromažďovali ke společným modlitbám v mešitě Vazír Akbar Chán ve stejnojmenné diplomatické čtvrti. Zpravodajské agentury původně psaly, že šlo o sebevražedný útok, později se ale ukázalo, že výbušné zařízení bylo nastražené.

AP připomíná, že teroristických činů páchaných organizací Islámský stát v Afghánistánu přibývá, zejména v Kábulu. Organizace cílí na afghánská média, civilisty a menšinové šíity. V neděli se IS přihlásil k bombovému útoku na autobus místní televizní stanice. Při tomto násilném činu zahynuli dva její zaměstnanci, čtyři další utrpěli zranění.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadný incident u íránského jaderného zařízení. Došlo k explozi?

02.07.2020 16:52 Aktualizováno Írán dnes ohlásil nehodu, při níž byla v blízkosti továrny na obohacování uranu v Natanzu poškozena…

Další vlna koronaviru na Blízkém východě: Počet nakažených a mrtvých roste

02.07.2020 16:20 Aktualizováno V Izraeli za minulých 24 hodin přibylo téměř 1000 nových lidí nakažených koronavirem. Tento údaj v…

Saúdská Arábie zahájila operaci proti jemenským povstalcům

01.07.2020 17:36 Koalice pod velením Saúdské Arábie po delším období klidu zahájila novou vojenskou operaci…

Erdogan žádá kvůli urážkám regulaci sociálních sítí

01.07.2020 17:15 Turecko zavede regulace sociálních sítí nebo je přímo zablokuje, oznámil dnes podle agentury…

Související:

Právě se děje

Další zprávy