Libanon vyhání uprchlíky. Amnesty International kruté deportace kritizuje

V uplynulých třech měsících bylo bezmála 2500 syrských uprchlíků žijících v Libanonu přinuceno k návratu do válkou zmítané vlasti. Podle zpravodajského webu Al-Džazíra to oznámila organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI). Ta zároveň libanonské úřady vyzvala, aby s nucenou repatriací přestaly.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V dnešním prohlášení Amnesty International citovala údaje libanonské bezpečností agentury a libanonské vlády s tím, že mezi polovinou května a 9. srpnem bylo z Libanonu vyhoštěno 2447 Syřanů.

Libanonský úřad pro bezpečnost 13. května podle Al-Džazíry začal uplatňovat nařízení libanonské vysoké rady pro obranu, jež stanovila, že Syřané, kteří do země přišli nelegálně po dubnu 2019, musí být deportováni. Zda všichni vyhoštění Syřané přišli do Libanonu nelegálně, podle Al-Džazíry není jasné.

zdroj: YouTube

"Vyzýváme libanonské úřady, aby okamžitě zastavily tyto deportace," uvedla Lynn Maalúfová z AI s tím, že nucené deportace uprchlíků porušují závazky Libanonu ohledně zásady nevracení uprchlíků do země, kde jim hrozí perzekuce. Libanonské úřady vyjádření AI nekomentovaly.

Do sousedního Libanonu po propuknutí syrské občanské války v roce 2011 uprchl asi milion lidí, což je zhruba čtvrtina libanonské populace. Libanonská vláda tvrdí, že ve skutečnosti je v zemi 1,5 milionu uprchlíků a jejich přítomnost představuje značnou zátěž pro libanonskou ekonomiku a veřejné služby.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spojené státy jsou odsouzeny k porážce? Politolog upozornil na závažný…

21.09.2019 00:01 NÁZOR - "Nepřítel se dostal ke slovu." Tato slova, která s oblibou užívají američtí vojenští…

Při atentátu v irácké Karbale zemřelo 12 lidí

20.09.2019 22:58 Nejméně 12 lidí dnes zahynulo při výbuchu minibusu poblíž šíitské svatyně v iráckém městě Karbalá,…

Twitter zrušil tisíce podezřelých účtů, zablokován je i poradce saúdského…

20.09.2019 13:32 Twitter zrušil 4258 účtů ze Spojených arabských emirátů, které prostřednictvím falešných jmen…

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama