Minometný útok na syrské hranici: Padli dva turečtí vojáci, následovala odveta

Minometný útok u tureckého města Akçakale na hranicích se Sýrií usmrtil dva turecké vojáky. Informovalo o tom dnes turecké ministerstvo obrany. Útok, který zasáhl vojenské stanoviště, se odehrál v noci na dnešek a turecké dělostřelectvo ihned podniklo odvetnou akci, dodalo podle agentury AP ministerstvo s tím, že "operace" v oblasti stále pokračují. Aktivisté z exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) nicméně tvrdí, že jako první vypálili Turci.

Přidejte svůj názor

Turecká armáda (Turkish Army)
doporučujeme

Soukromá tisková agentura DHA uvedla, že minometný útok přišel z oblasti kolem syrského města Tall Abjad a další dva turečtí vojáci při něm utrpěli zranění. Podle SOHR ale nejprve stříleli Turci směrem na syrské území, na což kurdské jednotky rovněž reagovaly palbou.

Zda byl někdo zraněn či zabit na syrské straně, není jasné. Jak poznamenala agentura AP, zprávy z oblasti není možné kvůli přetrvávajícím bojům nezávisle ověřit.

Ankara zahájila 9. října na severu Sýrie ofenzivu proti kurdským milicím YPG, které byly klíčovým spojencem USA v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Turecko ale tyto oddíly považuje za teroristické a prosadilo v dohodách uzavřených s USA a Ruskem, že se YPG stáhnou do 30kilometrové vzdálenosti od hranice.

V rámci této ofenzivy turečtí vojáci a jejich syrští spojenci získali kontrolu právě i nad městem Tall Abjad i dalšími pohraničními oblastmi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asad hodlá osvobodit celou Sýrii, boje budou pokračovat

17.02.2020 17:51 Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec…

Hamás se naboural do mobilů izraelských vojáků, nalákal je na vnadné ženy

17.02.2020 16:13 Palestinské islamistické hnutí Hamás, jež vládne v Pásmu Gazy, se nabouralo do telefonů desítek…

Trump se obořil na Rusko: Přestaňte podporovat zvěrstva Asadova režimu

17.02.2020 07:33 Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby přestalo podporovat zvěrstva syrského režimu…

Vraha českého psovoda američtí vojáci ubili k smrti

16.02.2020 22:22 Aktualizováno Afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který zastřelil českého psovoda, podle svědka při výslechu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama