Na východě Sýrie při náletech zemřelo 14 proíránských bojovníků

Nejméně čtrnáct bojovníků proíránských milicí bylo zabito při nočních leteckých útocích na jejich pozice na východě válkou zmítané Sýrie, informuje dnes agentura AFP. Syrská nevládní organizace připsala útok Izraeli, mluvčí izraelské armády však věc odmítl okomentovat.

Sýrie, ilustrační foto
doporučujeme

Střely vypálené v sobotu večer na provincii Dajr az-Zaur hraničící s Irákem jsou podle Syrské observatoře pro lidská práva izraelské. Ředitel organizace upřesnil, že při bombardování zemřelo osm Iráčanů a šest Afghánců. Na území, kde se útok udál, převládají proíránské frakce, v jejichž řadách jsou často zahraniční bojovníci. V oblasti jsou také aliance kurdských a arabských bojovníků.

Ve středu mluvčí izraelské armády informoval, že izraelské letectvo zaútočilo v Sýrii na cíle spojené s íránskými jednotkami Kuds a syrskou armádou. Izrael od počátku konfliktu v Sýrii v roce 2011 vedl již stovky útoků proti silám syrského režimu i jeho spojencům, Íránu a libanonskému Hizballáhu, ne vždy se však k ostřelování hlásí, uvádí AFP.

Írán dnes pohrozil, že se postaví proti všem izraelským pokusům poškodit jeho roli v Sýrii. "Pokud někdo přítomnost Íránu v Sýrii naruší, naše reakce bude zdrcující," řekl dnes s mluvčí íránského ministerstva zahraničí. Mluvčí také řekl, že podle něj éra izraelského způsobu vedení útoku, který spočívá v technice "udeřit a utéct", skončila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Turecký novinář Baransu dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné…

24.11.2020 07:22 Istanbulský soud dnes vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua,…

Jemenští povstalci tvrdí, že zasáhli zařízení Saudi Aramco

23.11.2020 20:06 Aktualizováno Jemenští rebelové dnes oznámili, že zasáhli ropné zařízení firmy Saudi Aramco v přístavním městě…

Turecko chce mít možnost pozorovat příměří v Náhorním Karabachu, Rusko je…

23.11.2020 16:55 Aktualizováno Turecko chce vlastními silami sledovat, jak je dodržováno příměří v oblasti Náhorního Karabachu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama