Na výletní lodi v Egyptě je v karanténě přes 150 turistů

Více než 150 turistů a členů posádky je na výletní lodi na Nilu v přístavu v jihoegyptském Luxoru v karanténě kvůli šíření nového koronaviru. Podle egyptských úřadů se 45 lidí na palubě koronavirem nakazilo. Informovala agentura AP. V pátek egyptské úřady informovaly, že pozitivní testy mělo 12 členů posádky a že se zřejmě nakazili od turistky, která loď už opustila. Mezi turisty v karanténě jsou podle agentury DPA občané USA, Francie či Indie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Egypt
doporučujeme

Dnes egyptské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že se kromě 12 členů posádky koronavirus potvrdil u dalších 33 lidí. Z celkových 45 infikovaných je 19 cizinců, uvedlo ministerstvo bez bližších podrobností o jejich státní příslušnosti. Nikdo z nich zatím nemá příznaky.

Egyptské ministerstvo zdravotnictví spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v pátek potvrdily, že se koronavirem nakazilo 12 členů posádky, kteří však byli bez příznaků. Egypťané se patrně nakazili od tchajwanské turistky s americkým občanstvím, u níž se nemoc potvrdila po návratu na Tchaj-wan. Nakažení měli podle prohlášení úřadů být přepraveni do izolace v nemocnici na severu Egypta.

Šéfkuchař na lodi sdělil agentuře AP, že se ministerstvo zajímalo o další členy posádky, kteří měli příznaky chřipky. "Některým z nás bylo špatně. Někteří měli horečku," uvedl. Dvanáct infikovaných bylo izolováno ve třetím patře plavidla bez kontaktu s turisty. Podle šéfkuchaře jsou mezi infikovanými dva nezletilí. Ostatní na palubě čekají na výsledky testů.

Výletní loď cestu započala v Luxoru, který leží asi 655 kilometrů jižně od Káhiry, v neděli. Plavidlo, v němž je asi 60 kajut, se na cestě do Asuánu třikrát zastavilo. Na zpáteční cestě se loď podle šéfkuchaře opět třikrát zastavila, čímž se zvýšil počet lidí, kteří mohli být viru vystaveni.

Egyptské úřady dříve informovaly pouze o třech potvrzených případech. Na celém Blízkém východě se přitom nákaza potvrdila už u více než 6000 lidí, z toho nejvíce v Íránu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt kvůli koronaviru zakazuje slavnostní večeře při ramadánu

06.04.2020 07:31 Egyptské úřady kvůli epidemii koronaviru zakázaly lidem pořádat iftár, slavnostní večeře konané po…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Covid-19 by mohl zničit ekonomiku Íránu. Úřady dovolí "nízkorizikové…

05.04.2020 12:39 Aktualizováno Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3603, za uplynulých 24 hodin přibylo 151 mrtvých. Celkem…

Istanbulské metro instaluje termokamery, nepustí lidi s horečkou

04.04.2020 17:21 V tureckém Istanbulu instalovali kvůli koronaviru zatím ve třech největších stanicích metra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy