Nálety v Sýrii zasáhly íránský sklad zbraní

Nálety dnes na východě Sýrie zasáhly sklad zbraní, který mají pod kontrolou Íránci. Syrské opoziční servery uvedly, že letecké údery způsobily mohutné exploze. Kdo za útokem stál, není jasné, oblast se nicméně už v minulosti stala terčem náletů izraelského letectva, které se zaměřilo na íránské cíle, uvedl k tomu izraelský list The Times of Israel.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sýrie, ilustrační foto
doporučujeme

Jak uvedl syrský opoziční server Step News, letouny vypálily několik střel na budovy na základně syrského letectva Hamdán v oblasti Búkamál nedaleko hranice Sýrie s Irákem. Vojáci na nálet okamžitě reagovali odvetnou palbou a použili i protiletadlové zbraně. Zda byl při leteckém úderu někdo zraněn, nebylo známo.

Od začátku syrského konfliktu v roce 2011 vedl Izrael v Sýrii několik útoků proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada a proti jeho spojencům - Íránu a libanonskému hnutí Hizballáh.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se během let zapojením různých regionálních a zahraničních sil zkomplikovala. Násilí si vyžádalo už nejméně 400.000 lidských životů a své domovy muselo opustit dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí.

Do bojů se na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015 Rusko, což do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch režimu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Absurdní a nebezpečný. Světový tisk ztrhal Trumpův mírový plán

29.01.2020 11:37 Světový tisk dnes reaguje na nový americký plán, který má vyřešit izraelsko-palestinský konflikt.…

Pentagon mlží. Kolik vojáků bylo zraněno při íránském útoku?

29.01.2020 08:14 Na pět desítek zvýšilo americké ministerstvo obrany počet vojáků, kteří utrpěli zranění mozku 8.…

Rusko reaguje na Trumpův plán výzvou Izraelcům a Palestincům

29.01.2020 07:18 Aktualizováno Rusko v úterý v reakci na představení amerického mírového plánu pro Blízký východ, který počítá se…

Netanjahu prozradil Palestincům, kde budou mít hlavní město

28.01.2020 21:35 Americký mírový plán pro Blízký východ počítá s tím, že hlavní město palestinského státu bude v Abú…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama