Napětí graduje: Kuvajtský ministr vyzval armádu, aby byla v pohotovosti

Kuvajtský ministr zahraničí dnes vyzval armádu, aby byla v pohotovosti a aby byla připravena odpovědět na případný incident, který by mohl ohrozit bezpečnost země. Informovala o tom státní agentura KUNA.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Kuvajt
doporučujeme

Ministr šajch Sabah Chálid Sabah také řekl, že Kuvajt stojí za Saúdskou Arábií po sobotních útocích na její ropná zařízení.

Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy a útoky zasáhly jedny z nejdůležitějších míst jejího ropného průmyslu. Vláda v Rijádu po svém dnešním zasedání uvedla, že ti, kdo mají útoky na svědomí, musejí být pohnáni k odpovědnosti a odstrašeni. Podle krále Salmána "zbabělé útoky" mířily nejen proti ropné infrastruktuře země, ale i proti celosvětovému zásobování touto surovinou a ohrozily stabilitu v regionu.

K odpovědnosti za střelbu na ropná zařízení z bezpilotních letounů se přihlásili jemenští povstalců Húsíové, jejichž spojencem je Írán. Saúdskoarabské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že podle prvotního vyšetřování byly při útoku použity íránské zbraně.

Agentura Reuters připomněla, že v pondělí ceny ropy vystřelily o téměř 20 procent. Snížily se ale poté, co Spojené státy oznámily, že v případě potřeby uvolní strategické rezervy, a producenti uvedli, že globální zásoby této suroviny jsou dostatečné.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sýrie mobilizuje armádu. Jde se postavit turecké ofenzívě

13.10.2019 21:44 Jednotky syrských vládních vojsk se přesouvají na Kurdy ovládaný sever země, kde mají "čelit…

Z tábora v Sýrii uteklo 800 žen a dětí radikálů IS

13.10.2019 17:23 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes řekl, že turecká armáda a její spojenci z řad syrských…

Turecké jednotky dobyly části syrského města Sulúk

13.10.2019 13:39 Turecké síly a jejich syrští spojenci obsadili velké části města Sulúk ležícího zhruba deset…

Turecko dobylo město Rás al-Ajnu, Kurdové to popírají

12.10.2019 18:52 Aktualizováno Turecko dnes oznámilo dobytí klíčového syrského hraničního města Rás al-Ajnu, jednoho z hlavních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama