Netanjahu putuje do karantény, jeho poradkyně se nakazila koronavirem

V Izraeli se potvrdila nákaza koronavirem u premiérovy poradkyně a předseda vlády Benjamin Netanjahu je nyní v karanténě. Jeho úřad dnes oznámil, že do ní musí i jeho blízcí poradci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Jde podle úřadu o preventivní opatření přijaté ještě před uzavřením epidemiologického testu. Netanjahu se podrobil testu na koronavir 15. března a ministerstvo zdravotnictví podle médií zjišťuje, zda byl koronaviru nyní vystaven. Sedmdesátiletý premiér se rozhodl pro izolaci dobrovolně a o tom, kdy toto opatření skončí, rozhodne jeho osobní lékař.

V Izraeli na onemocnění COVID-19 způsobované koronavirem zemřelo 16 lidí, nakaženo je 4347 lidí. Dnes zemřel 58letý člověk, který je nejmladší z mrtvých v Izraeli.

Rivka Palušová, jež je Netanjahuovou poradkyní pro otázky ultraortodoxní komunity, se nakazila od manžela, který je hospitalizován. Minulý čtvrtek byla v parlamentu, kde byl i Netanjahu. Zatím není jasné, zda byl premiér v její blízkosti. Kvůli kontaktu s nakaženými lidmi byli dosud v Izraeli v izolaci dva ministři a sedm poslanců.

Virus se začal rychle šířit v ultraortodoxní komunitě, informuje server listu The Times of Israel. Ministerstvo zdravotnictví dnes doporučilo občanům Bnei Braku, aby zůstali doma. Bnei Brak je telavivská čtvrť a jedna z nejchudších a nejhustěji zalidněných komunit ultraortodoxních Izraelců. Žije tam 200.000 lidí.

V jeruzalémské ortodoxní čtvrti Mea Šearim dnes lidé házeli kamení na zdravotníky, kteří přišli odebrat vzorky k testování. Jeden ze zdravotníků byl přitom zraněn.

Na palestinském Západním břehu Jordánu potvrdili nákazu u 106 lidí, jedna žena tam zemřela. Palestinská vláda zpřísňuje opatření, která mají šíření zabránit, nově jsou uzavřeny hlavní příjezdové trasy do Hebronu.

V Jordánsku ukončili dvoutýdenní karanténu hostů v hotelech u Mrtvého moře. Týkala se 4200 Jordánců a 1500 cizinců. Domácí hosty rozvezou do domovů taxi a vláda chce, aby tito lidé zůstali doma po dalších 14 dní. Cizinci budou moci z hotelů odejít v úterý. Úřady oznámily, že budou kontaktovat velvyslanectví příslušných zemí. V Jordánsku je 259 potvrzených případů koronaviru a tři úmrtí.

V Egyptě uzavřeli do 15. dubna muzea a historické památky včetně pyramid v Gíze. Na povzbuzení zdravotníků dnes večer budou ale pyramidy osvětleny. V Egyptě je 600 potvrzených případů a 40 mrtvých.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelští policisté omylem zastřelili neozbrojeného Palestince

30.05.2020 11:03 Izraelští policisté dnes u Starého města v Jeruzalémě zastřelili neozbrojeného Palestince.…

Napětí ve východním Středomoří roste, Turecko chce začít s ropnými vrty

30.05.2020 08:54 Turecko by na základě dohody s Libyí mohlo v horizontu tří nebo čtyř měsíců začít zkoumat…

Zřícené letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo

29.05.2020 08:06 Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání…

Turecko po dvou měsících částečně obnovilo provoz vlaků

28.05.2020 14:08 V Turecku dnes po dvouměsíční přestávce vynucené epidemií nemoci covid-19 vyjely na trať…

Související:

Právě se děje

Další zprávy